Jesenický maraton

Devátý ročník Jesenického maratonu se běžel 19. srpna a opět s účastí choceňských orientačních běžců.

Celý týden před startem závodu bylo až nepříjemně horké počasí, předpověď meteorologů se ale naplnila a v noci na sobotu, kdy se závod běžel, přišlo ochlazení a déšť. Před startem ale pršet přestalo a podmínky pro běh byly poměrně příznivé. Závod byl ale i tak hodně náročný, několik závodníků muselo vyhledat pomoc Horské záchrané služby, když jim po třiceti kilometrech u Petrových kamenů, kde dost foukalo, došly síly.

Na start maratonu se tradičně postavili Ondra Pešek a Michal Pátek a oba byli se svými výsledky spokojeni. Jejich letošní časy (které jsou téměř shodné, ale taktitu zvolili oba naprosto rozdílnou) jsou sice daleho za jejich osobáky z tohoto závodu, ale to bylo dáno okolnostmi, které nešly ovlivnit. Časy 4:23:00 a 4:26:19 letos stačily na 44. a 52. místo. Vítězný David Pelíšek z AK Olomouc zvládl trať v čase 3:23:35.

Současně s maratonem se běžel i půlmaraton, letos 6. ročník. Suverénní vítez Miloš Nykodým (SK Žabovřesky Brno) nadělil našemu Romanovi Půlpánovi (čas 2:10:22) téměř 40 minut. Celkem se na start obou závodů postavilo téměř 700 sportovců. Daší ročník se koná 18. 8. 2018.