Choceňští orientační běžci úspěšně reprezentují i na hladkých běžeckých závodech

Členové K.O.B. Choceň se účastní i dalších běžeckých závodů a sbírají medaile

Číst dál...

Jiráskova stomílovka

Ke konci května absolvoval choceňský orientační běžec Ondřej Pešek závod na 100 mil. EDIT

Číst dál...

Jesenický maraton 2019

V sobotu 18.8.2019 se běžel již jedenáctý ročník Jesenického maratonu a tradičně s účastí orientačních běžců z Chocně.

Číst dál...

Choceňská "patnáctka"

Běh choceňskými sady aneb choceňská "patnáctka" se běžela v neděli 13. května a na start se postavilo i deset orientačních běžců z KOB Choceň. Dle předpokladů byl nejrychlejší Tomáš Křivda, který zvládl 15 km v čase 50:23 a umístil se celkově na čtvrtém místě.

Číst dál...

Nečekané stříbro pro Tomáše z MČR v přespolním běhu

V Dlouhoňovicích u Žamberka se v sobotu 25. listopadu běželo poslední atletické mistrovství České republiky v tomto kalendářním roce. Na start přespolního běhu se během celé soboty postavilo více než 700 závodníků. Do bojů o cenné kovy se zapojili nejenom atleti specialisti, ale i orientační běžci či triatlonisté.

Číst dál...

Velká Kunratická 2017

V Kunratickém lese dnes vládla běžecká atmosféra. Ano, opět po roce v tento podzimní čas Kunratice hostily Velkou Kunratickou. Letos se konal již 84. a na start se postavilo 4153 závodníků včetně dvou zástupců z Chocně. Vítězství v hlavní kategori obhájil z loňského roku Jan Janů, Láďa Semrád skončil na celkovém 19. místě, Vojta Grundman pak 107. Velká Kunratická je charakterem závodu velmi podobná Malé ceně Velké Verandy, která se koná již 3. 12. 2017, lze si tedy udělat představu, jak si na tom borci stojí a jaké časy mohou očekávat na letošní MCVV.

Číst dál...

Jesenický maraton

Devátý ročník Jesenického maratonu se běžel 19. srpna a opět s účastí choceňských orientačních běžců.

Číst dál...

Běh Mladkov - Suchý vrch

Závod zařazený do Českého poháru v běhu do vrchu se v sobotu 24. června běžel již po dvaatřicáté.

Číst dál...

Jesenická stovka

Více než dvě stovky ultramaratonců se v pátek 5. 5. postavilo na start již tradičního vytrvalostního závodu - Jesenické stovky.

Číst dál...

Lysá hora 24 hodin

21. a 22. ledna proběhl šestý ročník extrémního horského závodu LH24.

Číst dál...

Drsný běh okolo Potštejna 2016

Třetí ročník podzimního terénního krosu s názvem Drsný běh okolo hradu Potštejn přilákal v sobotu 12. listopadu do centra závodu - řemeslného pivovaru Clock - téměř stovku závodníků. Závěrečná část náročné tratě byla mírně upravena z důvodu bezpečnosti závodníků v sebězích, ve vrcholových partiích ležely zbytky sněhu a trať byla mírně umrzlá. Pro vítězství si s přehledem doběhl Jáchym Kovář v čase 30:38. Ondra, jako nejlepší choceňák, cíloval celkově 16. v čase 37:40, Roman P. s časem 41:38 získal 5. místo ve své kategorii a Fanda Sládek měl čas v cíli 40:55.

Drážďanský maraton

Po dvou letech se zástupci choceňského klubu orientačního běhu opět vypravili do Drážďan zdolat maratonskou a půlmaratonskou trať. Počasí 23. října bylo ráno poněkud chladnější a zamračené, to ale nezabránilo Michalovi zaběhnout půlmaraton ve skvělém čase a osobním rekordu 1:23:42. Roman se na start této trati postavil poprvé a vedl si velice slušně, o čemž svědčí jeho čas 1:37:42. Na Ondru se v závěrečné části maratonu usmálo i sluníčko, on ale neměl důvod k úsměvům - na trati se trápil přes tři a půl hodiny, čímž stanovil svůj dosud nejhorší čas.

Konec léta patří již tradičně Jesenickému maratonu a půlmaratonu. I letošního ročníku se zúčastnila trojice choceňských závodníků a ostudu našemu oddílu rozhodně neudělala.

Číst dál...

Olympiáda a orientační běh

V době olympiády se prolnuly dvě akce, kterých se zúčastnili členové našeho oddílu. Pro dorostence bylo připraveno soustředění Letní akademie OB Rio-Lipno a Český olympijský výbor pořádal olympijské parky na Lipně, v Pardubicích a v Ostravě, jejichž součástí byla prezentace orientačního běhu.

Číst dál...

Kilpi trail runing cup 2016

Třetím kolem seriálu Kilpi trail runing cupu 2016 byl běh okolo Dolní Moravy na 30 kilometrů s převýšením 900 metrů. Mezi dvěstěpadesáti závodníky byl i choceňský orientační běžek Ondřej Pešek, který doběhl v celkovém pořadí na pěkném 14. místě, ve své veteránské kategorii skončil dokonce sedmý. Pro vítězství si suveréním způsobem doběhl Robert Krupička v novém traťovém rekordu.

Číst dál...

Více než 100 kilometrů cestami a pěšinami, horským a podhorským terénem, za hvězdné noci, chladného rána i parného dne, po hlavním hřebeni Hrubého Jeseníku se zbytky sněhu a k tomu více než čtyři tisíce metrů převýšení, to byly parametry extrémního závodu se startem a cílem v Šumperku - Jesenické stovky.

Číst dál...

Pardubický vinařský půlmaraton

V sobotu 16.dubna 2016 se na start svého prvního půlmaratonu postavila Daniela Pěluchová. Poblíž pardubické třídy Míru spolu s ní vystartovalo téměř 1500 běžců. Běželi se dvě 10ti kilometrová kola v rovinaté východní a severní části Pardubic za baječné atmosféry diváků.

Číst dál...

Drsný běh v Potštejně

Druhý ročník Drsného běhu okolo hradu Potštejna se konal v sobotu 14. listopadu opět s centerem v pivovaru Clock. Na 7,8 kilometrů dlouhou trať s převýšením 335 metrů se dostavilo 60 běžců a choceňské dresy byly hodně vidět. Celkovým vítězem se stal Tomáš (35:36), Michal, Ondra a Pavel se srovnali na pátém až sedmém místě. Pavel navíc vyhrál veterány B a Roman P. zvítězil ve veteránech C. Výborné sobotní poledne bylo korunováno degustací pivních specialit z místního pivovárku.

Mistrovství ČR v duatlonu

V sobotu 19. září se konal již 25. ročník žamberského duatlonu, který je zároveň vypsán jako Mistrovství republiky v této disciplíně. Na závodníky čekala trať o parametrech 5 km běh, 20 km kolo a 3 km běh. Běžecká část se odehrávala v prostoru zámeckého parku. Cyklistická část vedla z Žamberka přes Lukavici do Letohradu a Písečné, kde byla obrátka a stejnou cestou zpět. Celkové převýšení závodu činilo skoro 400 m.

Číst dál...

Krušnoton 2015

Na nejteplejší den roku sobotu 8.srpna připravili Tepličtí pořadatelé 6. ročník oblíbeného cyklomaratonu Krušnoton. V rámci rozšiřování cyklistického kalendáře se tohoto podniku zúčastnil i elitní výběr K.O.B. Choceň ve složení Honza, Michal a Pavel (pro zmatení soupeřů v netýmových dresech). Společně s dalšími 300 cyklisty nás čekala trasa dlouhá 110 km s převýšením 1500 metrů (společně se střední a dlouhou trasou to znamenalo téměř 600 závodníků.