Žebříček B-Čechy pokračoval dvěma závody v Litošicích na Přeloučsku

Žebříček B-Čechy pokračoval 5. a 6. kolem v Litošicích za pořadatelství Lokomotivy Pardubice za účasti choceňských orientačních běžců.

Číst dál...

ŽB Čechy na západě

Posledním testem před MČR na krátké trati byl dvojzávod žebříčku B čechy. Do lesů okolo Chvojkovského Mlýna u Jesenice si přijelo zaběhat 1200 orienťáků, mezi nimi i pětice z Chocně. V sobotu se běžela klasická trať, která závodníky, zejména na delších tratích, provedla členitým terénem, místy se sníženou viditelností a rozsáhlými bažinatými partiemi.

Číst dál...

Béčkový žebříček v Halounech

O víkendu 14. - 15. 5. pokračoval žebříček B dvojzávodem v Brdských lesích.
Centrum závodu se nacházelo na okraji obce Halouny, 5 km JZ od Řevnic. 1350 přihlášených závodníků čekal členitý, kopcovitý terén místy s kamennými poli. Sobotní fyzicky náročná klasická trať se běžela za příjemného polojasného počasí. Pětičlenná choceňská výprava si přijela pro pěkná umístění.

Číst dál...

Žebříček B Čechy

První květnový víkend se odehrála první dvě kola žebříčku B-Čechy, které pořádalo LPU v osadě Vranov v CHKO Železné hory. Pořadatelé slibovali těžkou podložku, síť vodotečí, v části rozbitý terén po těžbě kamene a mimo jiné hustníkovou část se sníženou viditelností. Vše bylo s přesností dodrženo.

Číst dál...

Žebříček B v Maštalích

Čtrnáct členů choceňského oddílu se o víkendu 6.-7.září pokusilo dobít rajon dobrotivého a zároveň loupeživého rytíře Toulovce, kde se běžely poslední 2 závody žebříčku B.
Sobotní klasika v Toulovcových Maštalích rozhodně nebyla pro slabozraké. Regule se musí dodržovat a tak nejen hlavní mužské a ženské kategorie si vychutnaly vzácný téren plný skal a údolí na mapě v měřítku 1:15000.

Číst dál...

ŽB - Čechy v Jizerských horách

O víkendu 7. a 8. června se se opět orientační běžci za velkého zájmu rozjeli do dvou významných závodů. V Odranci na Vysočině zavítalo 1200 účastníků na Český pohár a ŽA. V Mníšku - Fojtce pak oddíl z Chrastavy a německých oddílů z Žitavy připravil žebříčkový závod B - Čechy, který byl současně zařazen do Česko-saských dnů orientačního běhu SAXBO 2014.

Číst dál...

Žebříček B - Čechy

První červnový víkend se za pořadatelství poměrně malého oddílu orientačního běhu ze Žďáru nad Sázavou uskutečnilo v Bohdalci 3. a 4. kolo žebříčku B – Čechy. Pořadatelé pro závodníky připravili krásné shromaždiště s vysekaným trávníkem, kde bylo vše potřebné. Bohužel jim však nebylo nakloněno počasí a louka byla již před nájezdem téměř tisícovky závodníků velmi podmáčená. A les, jak už bylo kdysi řečeno, byl naplněný až po okraj vodou. A i když by k červnu patřilo spíše sluníčko, krátké rukávy a kraťasy, nejčastější výbavou závodníků byly holínky, deštníky a teplé oblečení.

Číst dál...

O víkendu začal také prvním dvojzávodem letošní seriál žebříčkových závodů B - Čechy, který pořadatelé ze Slaného a Kladna připravili pro 800 závodníků v lese u obce Janov na Rakovnicku. V sobotu byla na pořadu klasická trať, v neděli pak krátká trať. Prostor pro oba závody byl podobný, zvlněný terén s mnoha rýhami, údolíčky a dalšími terénními detaily i různorodými porosty, to vše zachycovaly kvalitní mapy Špičák a Liščí rokle.

Číst dál...

Poslední závody žebříčku B

O víkendu 8.-9.září se v Pávově u Jihlavy uskutečnil poslední dvojzávod žebříčku B-Čechy. Pořadatelé z Jihlavy připravili pěkné centrum v autokempu Pávov s přírodním koupalištěm. V sobotu se běžela klasická trať na mapě Puchýrna (1:15000), v neděli krátká trať na mapě Ptačí vrch (1:10000). Terén byl mírně kopcovitý s průběžným lesem, počasí slunečné až horké.

Číst dál...

Žebříček B - Čechy začal ve Chvalči

První květnový víkend začala dvěma závody celoroční soutěž Žebříčku B - Čechy v orientačním běhu. Pořadatelem byla hradecká Slávie, která pěkné závody připravila v podhorském lese nad obcí Chvaleč u Trutnova. V sobotu byl na programu závod na klasické trati a v neděli na krátké trati. Náročné tratě v kopcovitém terénu místy s kameny a skalkami a také větvemi z prořezávek zpomalující běh, prověřily dokonale fyzickou připravenost 800 startujících.

Číst dál...

Žebříček B - Čechy 24.-25.9.2011

Poslední letošní dva závody celoroční soutěže ŽB-Čechy byly zároveň doprovodnou akcí Světového poháru v orientačním běhu, který po devíti letech přivítala Česká republika. Závody se uskutečnily v Liberci v rekreačním a sportovním areálu ve Vesci, ve kterém se v roce 2009 konaly běžecké soutěže Mistrovství světa v lyžování.

Číst dál...

Závody Žebříčku B u Nové Bystřice

Posledními závody jarní části letošní sezóny byl 5. a 6. závod žebříčku B - Čechy. Pořadatelé z Magnus Orienteering zvolili jako závodní prostor lesy severně od Nové Bystřice. Tyto závody byly přidružené k Mistrovství Evropy dorostu s centrem v Jindřichově Hradci.

Číst dál...

Žebříček B-Čechy a 7. kolo VčP

Prvním letošním závodem celoroční národní soutěže Žebříčku B-Čechy byla klasická trať v Mostku u Dvora Králové. Pořadatelé ze Studence připravili pro 800 závodníků rychlé tratě v prostoru Holubího vrchu na stejnojmenné mapě v měřítku 1:15000. Závodům přálo počasí, organizace dobrá, dojem ze závodů byl pěkný a tak sedm zástupců našeho oddílu odjíždělo spokojeno i se svými výkony.

Číst dál...

Béčka na Čachnově

Poslední letošní závody žebříčku B-Čechy se o víkendu uskutečnily ve Vysočinských terénech současně i jako další kolo závodů Vysočinské oblasti. Pořadatelé z SK Chrasti zvolili za centrum závodu skautský tábor v Čachnově nedaleko Svratky.

Číst dál...

5. a 6. závod Žebříčku B - Čechy

O víkendu 19. a 20. 6. pokračovaly dalšími závody soutěže žebříčku B-Čechy. Předpověď počasí na víkend nebyla nejlepší, ale nakonec bylo počasí na obou závodech pro běh příjemné, bez deště i s občasným sluníčkem. První závodem byla klasika, kterou pro 700 závodníků připravil pardubický oddíl ve Vršově u Horního Bradla. Běhalo se v členitém terénu kolem řeky Chrudimky.

Číst dál...

První letošní závody žebříčku B - Čechy

V Hrachovišti u Hradce Králové byl prvním závodem zahájen letošní osmidílný seriál žebříčku B - Čechy. Pořadatelé z OK 99 připravili sobotní klasickou trať na mapě Biřička-jih v měřítku 1:15000 v typickém hradeckém terénu, rychlé tratě, většina postupů se dala běžet rovně, ale chyby se dají udělat velké.Po předcházejících velkých deštích bylo navíc v lese i dost vody včetně centra závodu na louce. Počasí během závodu ale vydrželo bez deště a tak hradečtí pořadatelé zaslouží pochvalu za pěkný závod.

Číst dál...

7. a 8. kolo Žebříčku B - Lomnička u Plas

O víkendu 12. a 13. září byl zakončen seriál letošních závodů žebříčku B-Čechy dvouzávodem v lesích severně od Plzně. Pořadatelé z OK Lokomotiva Plzeň zvolili za centrum závodu louku u vesničky Lomnička.

Číst dál...

ŽB-Čechy v podhůří Šumavy

Na víkend 5. a 6. června připravil oddíl Kotlářky Praha další dvouzávod ŽA a ŽB-Čechy v prostoru dosud pro orientační běh nevyužitém. Pěkné centrum závodu, tentokrát nejdál od Chocně, se nacházelo na lesní louce nedaleko obce Drážov-Zálesí v okrese Strakonice a přivítalo na 1200 převážně českých, ale i zahraničních závodníků.

Číst dál...

Další skvělé výkony choceňských starších žáků v Žebříčku B-Čechy

O víkendu 16. - 17. 5. byl v Krtech u Jesenice na Rakovnicku zahájen Český pohár a 3. a 4. kolem pokračaval i žebříček B-Čechy.

Číst dál...

Martin Křivda výborně zahájil letošní Žebříček B - Čechy

První a druhý závod Žebříčku B - Čechy se uskutečnily 9. a 10. května v Brzicích u Dvora Králové za pořadatelství hradecké Slávie. Velmi pěkné shromaždiště přivítalo přes 800 závodníků z celé České republiky.