Béčkový žebříček v Halounech

O víkendu 14. - 15. 5. pokračoval žebříček B dvojzávodem v Brdských lesích.
Centrum závodu se nacházelo na okraji obce Halouny, 5 km JZ od Řevnic. 1350 přihlášených závodníků čekal členitý, kopcovitý terén místy s kamennými poli. Sobotní fyzicky náročná klasická trať se běžela za příjemného polojasného počasí. Pětičlenná choceňská výprava si přijela pro pěkná umístění.

V kategorii mladších dorostenek to bylo 6. místo Štěpánky Shánělové a jednoznačné první místo Veroniky Chaloupkové v dorostenkách starších. V hlavní mužské kategorii si na dlouhé třináctikilometrové tratí dobře vedl Michal Pátek a doběhl 31. Také dva zástupci ve veteránských kategoriích si vedli úspěšně. Pro Lenku Chaloupkovou to bylo 6. místo a Jirka Švadlena svou kategorii vyhrál.
Nedělní krátká trať již za velmi studeného větrného počasí byla orientačně náročnější a opět v závěru využila těžký terén v kamenných polích. Pro první vítězství si v takové soutěži výborným výkonem doběhla Štěpánka Shánělová a pro druhé místo Veronika Chaloupková. Mužskou kategorii v neděli posílili Pavel Švadlena a Vojta Grundman a vedli si znamenitě - 11. a 16. místo. Michal Pátek po náročné sobotě obsadil 30. místo. Ve veteránských kategoriích pak obsadili Lenka Chaloupková 7.místo a Jirka Švadlena místo čtvrté.