Martin Křivda výborně zahájil letošní Žebříček B - Čechy

První a druhý závod Žebříčku B - Čechy se uskutečnily 9. a 10. května v Brzicích u Dvora Králové za pořadatelství hradecké Slávie. Velmi pěkné shromaždiště přivítalo přes 800 závodníků z celé České republiky.

Sobotní závod na klasické trati se za ideálního počasí běžel ve dvou typech terénů - mezi kameny ve svazích podél potoka a v rovinatější části v rychlém průběžném lese. V neděli čekala na závodníky krátká trať tentokrát pouze v technické části mapy mezi kameny, skalními srázky a v hustnících na obou březích potoka.
Závodů se zúčastnilo šest choceňských závodníků. V sobotu výborně zaběhl Martin Křivda, který mezi staršími žáky obsadil třetí místo půl minuty za vítěznou dvojicí (jeden z nejlepších žákovských výsledků v historii našeho klubu!). V rankingovém závodě mužů se s dlouhou klasikou (15km) dobře vypořádal Michal Pátek (41. místo). Ve veteránských kategoriích obsadil Jiří Švadlena výborné třetí místo mezi šedesátníky a 14. místo Ivana Švadlenová mezi nejmladšími veteránkami. Vložený závod předžáků vyhrál s velkým náskokem Tomáš Křivda.
V neděli se Martinovi tolik nedařilo, ale i tak obsadil velmi pěkné 11. místo. Ve veteránech si polepšili Jirka na 2. a Ivana na 8. místo. Mezi muži musel Michal pro zranění vzdát a Pavel Švadlena si určitě svůj návrat do lesa po zdravotních problémech představoval lépe než na 54. místě. Mezi předžáky si Tomáš zopakoval své sobotní vítězství, tentokrát s ještě větším náskokem.
Celkově se jednalo o velmi podařené závody, jak po stránce organizační, sportovní i co se choceňských výsledků týče.

Žebříček B-Čechy pokračuje dalším dvojzávodem hned příští víkend jako součást Českého poháru v Krtech u Jesenice - stránky závodu.