Meeting Orienteering Venice 2017

Co potřebujete k báječné výpravě na MOV? 

1, Šílený nápad, že by bylo fakt super jet běhat do Benátek 
2, Po čase si na to vzpomenout 
3, Sehnat bandu stejně smýšlejících kamarádek (Jana Semrádová a Verča Chaloupková CHC, Klárka Nechanická OSN a Anet Nechutová SJI)
4, Vše zrealizovat (nejlépe si to zařídit tak, že vy se flákáte se školou v Rakousku a ostatní zařizují dopravu, startovné a ubytování) 
5, Vyrazit a užít si to na max!!!

Číst dál...

Boj o cenné kovy na Juniorském evropském poháru

Aktualizováno 6. 10. 2017

Minulý týden byla vydána nominace na letošní Juniorský evropský pohár (JEC), který se každoročně koná v tento podzimní čas. Na nominační listině nechyběl ani choceňský běžec Tomáš Křivda, který tak v rakouském Fürstenfeldu, letos již po několikáté, oblékl reprezentační dres a hájil tak barvy České republiky. Junioři a dorostenci mají na programu v pátek štafety, v sobotu klasickou trať a v neděli sprint.

Číst dál...

Výprava na Slovensko

Na přelomu června a července strávili Semrádovi jedenáct dní u našich východních sousedů. Nejdříve fandili českým závodníkům na EYOCu, pak výletovali a nakonec se zúčastnili závodů Tatry Orienteering.

 

Číst dál...

Tomáš Křivda debutuje na MS juniorů

Aktualizováno 19. 8. 2017

Téměř 340 závodníků z 38 zemí z celého světa se v tomto týdnu utkává v boji o mistrovské medaile. Juniorské mistrovství světa v orientačním běhu ve finském Tampere bylo zahájené. Právě kvůli těmto dnům junoři celý rok pilně dřeli, aby se mohli porovnat s orientačními běžci z celého světa. Mezi nimi nechybí i choceňský talent Tomáš Křivda, který byť věkem ještě dorostenec si vyběhl nominaci na JWOC.

Číst dál...

Trojité zastoupení na Mistrovství Evropy dorostu

Na letošním Mistrovství Evropy dorostu jsme měli trojité zastoupení. České barvy hajili ve starších dorostenkách W18 Jana Semrádová a v mladších dorostencích M16 Michal Švadlena. Polsko pak reprezentoval ve starších dorostencích M18 Mikolaj Krawczynski.

Číst dál...

10MILA - GLORY GLORY Finspångs

Sobota a neděle byla svátkem pro všechny houževnaté orientační běžce. Ve Švédském Göteborgu se konala legendární Tiomila. Mezi více jak 800 startujících týmů se neztratili ani borci z Chocně, kteří běželi za svůj místní švédský klub Finspångs. Z týdenního pobytu ve švédských lesích vytěžili naši mládežníci maximum a předvedli tak skvělé výkony za které se nemusí určitě stydět.

Číst dál...

Juniorské nominační závody ve Švédsku

Aktualizováno 26. 4. 12:30

Za dvojnásobné choceňské účasti se v jižním Švédsku v typickém skandinávském terénu východně od Göteborgu běží dnes a zítra nominační závody českého reprezentačního výběru na letošní juniorské mistrovství světa, které se koná v červenci ve finském Tampere. O premiérovou choceňskou účast na této vrcholné mládežnické soutěži se snaží Tomáš Křivda a Ladislav Semrád.

Číst dál...

Středoevropský pohár dorostu 2017

První dubnový víkend se v terénech nedaleko polské Sobótky konal Středoevropský pohár dorostu a Klub orientačního běhu Choceň měl v bojích o cenné kovy dokonce trojnásobné zastoupení! V kategorii mladšího dorostu to byl Michal Švadlena, v kategorii staršího dorostu Tomáš Křivda a Mikolaj Krawczynski, který v tomto poháru běhal v dresu polské reprezentace. 

Číst dál...

Norsko Fjord-O 2016

V první polovině července proběhla další akce cestovní kanceláře CHC tours tentokráte s podtitulem FjordTur. Během dvou týdnů účastníci procestovali nejzajímavější místa jižního až středního Norska. Už cestou k břehům Skagerraku byl pokořen nejvyšší vrchol Dánska Møllehøj (170,86 m n.m.).

Číst dál...

WMOC 2012 - veteránské mistrovství světa

Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu zavítalo letos ve dnech 30. 6. - 7. 7. do severoněmeckého pohoří Harz s centrem v lázních Bad Harzburg. Mistrovství se zúčastnilo rekordních 4.400 účastníků ze 43 států všech kontinentů. Největší výpravy přijely tradičně ze Skandinávských zemí. Z České republiky to pak bylo 207 veteránů, když choceňský oddíl zastupovali v nejmladších veteránech (M35) Pavel Švadlena a v nejpočetněji obsazené kategorii nad 65 let (445 závodníků) Jirka Švadlena.

Číst dál...

Swiss Orienteering Week 2011

První srpnový týden se ve východošvýcarském lyžařském středisku Flims-Laax-Falera konal tradičně jeden z největších orienťáckých prázdninových vícedenních závodů - Swiss Orienteering Week. Tři a půl tisíce nadšenců z celého světa si užívalo po celý týden krásného počasí a pořadateli připravených tratí v úžasných terénech horské přírody švýcarských Alp. Mezi nimi i minivýprava z Chocně.

Číst dál...

6 days of Austria

Prázdninová nabídka 6-ti etap v 7-mi dnech v Rakousku zlákala 4 příznivce OB z Chocně. Od 10. – 16.7.2011 v okolí města Wiener Neustadt (cca. 50 km jižně od Vídně) ve 3 middle a 3 long etapách soutěžilo přes 800 běžců z 28 zemí.
Prostory etap byly velmi rozdílného charakteru. Úvodní etapa (middle) nazvaná "2 scales/2 měřítka" měla úskalí v rozdílných měřítcích dvou map na jednom listu.

Číst dál...

World Masters Orienteering Championships 2011

Pécs, UNESCO World Heritage City pro rok 2010, je hostitelem letošního Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu.
Toto každoroční setkání tisícovek orienťáckých seniorů z celého světa bylo v sobotu zahájeno kvalifikací sprintového závodu v historickém centru této jihomaďarské metropole. Závodem, kde rozhodovaly nejen rychlé nohy, ale zejména rychlá volba ideálního postupu v labyrintu uliček, plotů, dvorků, průchodů a hradeb.

Číst dál...

Veteránské mistrovství světa v orientačním běhu - WMOC 2010

Letošní veteránské mistrovství světa se konalo ve dnech 31. 7. - 6. 8. ve Švýcarsku v pohoří Jura. Centrem závodu bylo město La Chaux-de-Fonds. Na startu bylo 4.000 závodníků a dalších 400 v doprovodných závodech. Veteránské mistrovství se běhá od 35 let výše a nejstarším účastníkem byl 96 letý Erkki Lautamo z Finska. Mistrovství se běží ve dvou disciplínách a to sprintu a závodu na klasické trati.

Číst dál...

MS v orientačním běhu

Včera bylo v Olomouci zahájeno MS v OB pro rok 2008. Povzbudit naše reprezentanty při prvním závodě ve sprintu se vydala i minivýprava choceňských orienťáků.

Číst dál...

Facebook

Partneři

Autoneum CZChládek a Tintěra PardubiceIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top