Meeting Orienteering Venice 2017

Co potřebujete k báječné výpravě na MOV? 

1, Šílený nápad, že by bylo fakt super jet běhat do Benátek 
2, Po čase si na to vzpomenout 
3, Sehnat bandu stejně smýšlejících kamarádek (Jana Semrádová a Verča Chaloupková CHC, Klárka Nechanická OSN a Anet Nechutová SJI)
4, Vše zrealizovat (nejlépe si to zařídit tak, že vy se flákáte se školou v Rakousku a ostatní zařizují dopravu, startovné a ubytování) 
5, Vyrazit a užít si to na max!!!

Všechny jsme se sešly v Brně, odkud jsme vyrazily přímým autobusem přes noc do Benátek-Mestre, kde jsme také ty 4 dny bydlely. První dva dny jsme se chovaly skoro jako turisté, ráno spořádaně odjely vlakem do Benátek a večer se zase vracely domů. Skoro 20 kilometrů bylo zaplněno prohlídkou terénu-úzkých uliček, mostů přes kanály, paláci a proplétáním mezi turisty. Zvládl se i piknik na molu, okukování krámků, prohlídky pár kostelů a  galerií toho nejpodivnějšího umění, co jsme kdy viděly. 2. den jsme našly nejužší uličku ve městě, daly si sraz s Tukanem (Vojta Netuka SHK), který přijel s Haná orienteering a společně navšívili Baziliku sv. Marka, nechali se vyvézt na Kampanilu (věž- krásný výhled na město) a přežili útok dravého ptactva. Ale to už se blížily závody a bylo potřeba se na ně připravit, takže večer film, zděšení při prohlížení map Švadlenů, kteří zde byli v roce 2012 a pořádně se vyspat. Polosnídaně a brzký oběd a jelo se na oficiální trénink. Pocity euforie a nadšení z běhu nebraly konce, nemůžeme se dočkat večera. Pro nejintenzivnější zážitek jsme běhaly elitu a vyplatilo se, byla to nádhera. Noční sprint s volným startem jsme si užívaly lehce pod půl hodiny, Jana byla 4. a Verča 8.,  Klárka nás rozsekala druhým místem. Domů jsme se vrátily až po jedenácté večer a ráno musely vstávat před šestou, abychom stihly druhou etapu, městský middle. Naše trať měla vzdušnou čarou 5,4 km a v našem případě to bylo dost výživných 48 (resp. 50) minut. Ale mega užitých! a o to tu jde přece nejvíc. Koho zajímá, že jsme se umístily na 8.(Jana) a 10. pozici (Verča) a Klárka nám dala přes 2/4 minuty?. 

Celkově z toho byla pro Janu 6., Verču 8. (Klárku 3. a Anet 14.) příčka a hromada skvělých zážitků. 
Doporučují 4 ze 4 zúčastněných! 
Stačí, když jste RAKEŤÁK a lovíte krtky, to pak zvládnete všechno! :D 
P.S. : A focení se na všech přejitých mostech byl dost trhlý nápad, i bez závodů jich bylo přes 140! 

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top