Juniorské mistrovství světa je tady!

Aktualizováno 22.7.2018 10:15

Opět po roce se koná Juniorské mistrovství světa a opět český reprezentační dres oblékne i choceňský Tomáš Křivda. Letos se koná šampionát v maďarském Kecskemétu. V pondělí se běží klasická trať, v úterý sprint. Středa je dnem volným. Ve čtvrtek se poběží kvalifikace na krátkou trať a v pátek pak finále. Poslední závodní disciplínou jsou sobotní štafety a závěrečný banket.

Klasická trať

Tomáš se zítra na svou klasickou trať vydává v 9:35 ... tak držme palce
Živé výsledky můžete sledovat zde: http://jwoc2018.hu/long-live/
Další zajímavé informace a dojmy sledujte na našem Facebooku či instagramu, budeme se Vám hlásit přímo z maďarského dějiště.

Pro choceňského borce to bylo nakonec 14. místo s časem 77:44. Na vítězného norského závodníka ztratil +8:19.

Sprint

Sprint strartuje ve 14:00 přímo v centru Kecskemétu. Tomovi byl nalasován start do druhé půlky startovního pole. Startuje v 15:56 a bohužel ani dnes Tomovi organizátoři nepřidělili GPS jednotku, a tak nemůžeme sledovat živě jeho postupy :/ , sledovat mezičasy můžete zde. Další i fo opět na CHC Facebooku či Instagramu.

Tomáš rozběhl svůj závod skvěle. Na druhé kontrole byl ve vedení, na prvním mezičasu byl třetí se ztrátou 3 sekund. Nervozita mezi českými fanoušky v cílové aréně byla vysoká, najednou se Tomáš objevil na druhém mezičasu ve vedení o více než jednu minutu. Všem bylo jasné, že něco není v pořádku. Jelikož choceňský borec neměl GPS jednotku, tak bylo možné jen teoreticky odhadovat co se přihodilo. Tomáš si na velmi nepřehledném úseku, kde se trať křížila, spletl devátou kontrolu se šestou a bohužel místo na K6 bežel na K9 což byl i mezičas. Dále pokračoval na K7, než si uvědomil co se stalo uběhly téměř 2 minuty, což je na sprintu obrovská chyba a propadl se až na 131. místo. Do cíle doběhl na 81. místě.

http://jwoc2018.hu/sprint-live/

http://liveresultat.orientering.se/index.php?lang=cz&

Krátká trať

Zítřejší krátká trať bude mapově velmi náročná. Tomáš startuje v druhém rozběhu ve 12:23. Tentokrát bude možné sledovat i jeho postupy živě, neboť mu pořadatelé přidělili GPS.

Tomášovi se po 2 velkých chybách na druhou a čtrnáctou kontrolu nakonec do finále A nepodařilo postoupit. Kolem druhé kontroly zěsně proběhl, ale jelikož byla hodně schovaná, tak si ji nevšiml a šel do chyby. Poté běžel celý závod s tím, že musí ztrátu dohnat. I s touto chybou by do finále A postoupil, neboť chyby dělali všichni. Bohužel všal v jalovcích se na opět nepohlídal směr a druhá velká chyba ho o finále A připravila.

http://jwoc2018.hu/middle-q-live/

Páteční finále B vyhrál. Celkově tedy z krátké trati bere pomyslené 61. místo.

Štafety

V sobotu jsou na programu štafety. A jak si povedou Češi?! Tomáš běží v první štafetě v "klasickém" složení Vojta Sýkora, Tomáš Křivda, Daniel Vandas. Holky startují ve 12:00, kluci ve 13:15. Konkurence je velmi vysoká, avšak borci se pokusí poprat o příčky nejvyšší.

JUNIOŘI TO DOKÁZALI!!!

Tomáš Křivda společně s Danielem Vandasem a Vojtou Sýkorou si doběhli pro skvělé třetí místo v závodě štafet na Juniorském mistrovství světa!!! Dramatický závod od startu až do cíle ustáli a z maďarské pusty si odváží bronzové placky ... Gratulujeme!🇨🇿

 

Vojta rozběhl svůj závod skvěle, celou dobu se držel na čele závodu. Před diváckou kontrolou však ztratil chybkou na čelo cca 1 minutu. Tomáš vybíhal do závodu ze sedmého místa, avšak hned na dlouhém postupu na první kontrolu se dotáhl na čelo a na trojce už byl ve vedoucí trojici s norským a švédským borcem. Tomova GPS se potýkala s problémy příjmem signálu, proto nás tedy sledování živě tohoto úseku stálo mnoho nervů. Na divácké kontrole byl Tomáš v kontaktu, nicméně si v závěrečném pytlíku neodpustil 2 chybky, které znamenaly ztrátu opět 1 minuty, ale stále se pohyboval na třetím místě. Na posledním úseku Dan Vandas udělal hned v úvodní části chybu. Tím se závod zdramatizoval. Dan pak ovšem roztočil své nohy a letěl po trati rychle a přesně až do cíle a třetí místo s přehledem udržel.

http://jwoc2018.hu/relay-live/

Online mezičasy

Bude aktualizováno ...

Back to Top