CEYOC - Středoevropský pohár dorostu 2019

Po třech letech se CEYOC vrátil do České republiky, kde byl také založen. Jedná se o utkání dorosteneckých družstev států střední Evropy. Letos své týmy vyslalo šest  zemí. Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Česká republika ve čtyřech kategoriích. Mladší dorost (D,H 16) a starší (D,H 18).

Závod proběhl v Moravskoslezském kraji na Ostravsku ve dnech 5. - 7. dubna. V nominačním závodě si vybojoval účast z našeho klubu Michal Švadlena a v družstvu Polska pak za náš klub běhající Hanna Sudol, Agnieszka Mazurek a Stanislaw Kurzyp. Český tým se sešel ve čtvrtek 4.4. ve Štramberku, kde absolvoval dva tréninky. Závody byly zahájeny v pátek odpoledne v Ostravě - Dolních Vítkovicích, v bývalém průmyslovém areálu železáren a dolů. V sobotu a neděli se soutěž přesunula k lesním závodům do Háje ve Slezsku. V sobotu se běžela klasická trať a v neděli závěrečné štafety. Největším úspěchem Michala bylo druhé místo a stříbrná medaile ve štafetě starších dorostenců, kde výborně zaběhl druhý úsek. První doběhli Maďaři, třetí pak štafeta Německa. České družstvo díky vyrovnaným výkonům ve všech závodech a kategoriích vyhrálo i soutěž družstev před Maďarskem a Polskem.

 

 

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top