Soustředění žákovského výběru Pardubického kraje

V červnu 2011 se uskuteční 5.letní olympiáda dětí a mládeže ČR a nově byl do soutěží zařazen také orientační běh. Soutěží výběry jednotlivých krajů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Do širšího výběru Pardubického kraje byli zařazeni i čtyři členové našeho oddílu - Veronika Chaloupková, Jana Semrádová, Vláďa Janeba a Láďa Semrád.

Prvním setkáním tohoto výběru byla účast na tradičním soustředění pardubického oddílu v Prkenném Dole u Žacléře na chatě TJ Tesla Pardubice, které se konalo od středy 27.10. do neděle 31.10. Z našeho oddílu na soustředění odjeli Vláďa, Jana ,Láďa a s nimi i Tomáš Křivda, který bude usilovat o zařazení do výběru Hradeckého kraje. Pardubičtí trenéři připravili velmi pěkné tréninky i turistické procházky po okolí. Děti si vyzkoušely i horský orientační běh a další různé hry a soutěže včetně sprintu na SI krabičky na chatě. Velice pěkný byl pak 35 kilometrový pochod z Prkenného Dolu na Sněžku přes Horní Albeřice, Malou Úpu a Pomezní Boudy a sestup ze Sněžky Obřím Dolem do Pece pod Sněžkou. Po celý pobyt bylo krásné podzimní slunečné počasí, na chatě pěkné prostředí s dobrým jídlem a tak se všem na soustředění líbilo. V neděli ráno jsme odjeli autobusem s pardubickým oddílem na poslední kolo Východočeského poháru do Dřevěnic u Jičína.