Nejlepší sportovci okresu Ústí nad Orlicí

Anketa "Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí" za rok 2015 se konala 11. ledna. Datum plný jedniček byl velmi příznačný. Vyhlašovali se totiž jedničky ze všech sportovních odvětví.  V pondělní podvečer se v ústeckém kulturním domě uskutečnil 47. ročník slavnostního vyhlašování nejúspěšnějších sportovců okresu Ústí nad Orlicí za rok 2015. Tradiční setkání je určeno jako ocenění a poděkování těm nejúspěšnějším sportovcům a kolektivům z řad dětí, mládeže i dospělých, je určeno i obětavým trenérům, cvičitelům a rozhodčím. Mezi nejlépe hodnocené sportovce okresu byli tentokrát přizváni i dorostenci z Klubu orientačního běhu Choceň. V kategorii dorost a junioři byl mezi desítkou nejlepších vyhlášen Tomáš Křivda, který v loňském roce opanoval kategorii mladších dorostenců. Na Mistrovství Evropy v rumunské Kluži získal dvě šestá a jedno sedmé místo a na mistrovstvích České republiky vybojoval tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. V neoficiálním hodnocení všech orientačních běžců z celé republiky byl nejlépe hodnoceným běžcem, získal nejvíce medailí ze všech proběhlých mistrovství ČR. Při slavnostním vyhlášení sportovců okresu Ústí nad Orlicí v kategorii kolektivy mládeže byli také dekorováni choceňští dorostenci, kteří v roce 2015 dosáhli výborného 5. místa v Českém poháru štafet. Spolu s Tomášem si cenu převzal i Ladislav Semrád, který byl po celý loňský rok velkou oporou výborně běhající štafety. Do bojů o cenné body se v průběhu roku zapojil i Michal Švadlena a dva polští závodníci v dresu K.O.B. Choceň.

Tomáš i Láďa se zasloužili ziskem medailí i o další úspěch a to v neoficiálním hodnocení - Medailová o-bilance v roce 2015 - kde Tom byl byl nejlepší (tři zlaté a jedna stříbrná na MČR) a spolu s bronzovou medailí Ládi z MČR na KT se oddíl v tomto hodnocení umístil na výborném 6.místě v rámci všech oddílů České republiky. Více na stránkách ČSOS.