VčP na Biřičce

V neděli pokračoval kolotoč závodů v Hradci Králové. Na Biřičce se běželo 14. kolo soutěží Východočeské oblasti v orientačním běhu. Již informace, že je závod s centrem na Biřičce, dala předpokládat hezkou akci. Navíc se přidalo nádherné podzimní počasí, a tak se závody líbily. Tratě vedly příměstskými lesy v části zvané „Dubinka“. Jednalo se o dost zarostlý les a i v místech na mapě bílých, kdy závodník předpokládá dobrou průběžnost, se musel dost potýkat s podrostem a klacky. Tratě však byly povedené a i v hradeckém lese se muselo pořádně mapovat. Pořadatelství bylo v rukách OK 99 Hradec Králové a bylo velmi pohodové.
Z řad Choceňáků se tentokrát účastnila pouze menší skupina oproti jiným závodům. Malá účast byla zapříčiněna především zrušením Martinova tradičního Novoměstského pětiboje a také přípravou dalšího kola Východočeských závodů, které má K.O.B. Choceň na starosti. Úspěchu na tomto závodě dosáhla Veronika Chaloupková, když vyhrála 1. místo v kategorii D14C.