Východočeský pohár v Hradci Králové

Letos podruhé přivítal autokemp na Stříbrném rybníku orientační běžce. Po jarním poháru a štafetách to bylo 14.kolo Východočeského poháru.
Počasí závodům přálo, bylo sice chladno, ale slunečno, a tak pořadatelé z hradeckého oddílu OK 99 připravili pěkný závod pro 700 závodníků. Terén byl klasický hradecký, rovina s různými porosty, cestami, průseky a vodotečemi, i když oproti jarním závodům bylo v potocích méně vody. Běh místy v hustnících zpomalovaly ponechané prořezávky.
Z choceňských třiceti účastníků se v žákovských kategoriích nejlépe umístil Tomáš Křivda, který mladší žáky (H12C) vyhrál a třetí byla ve starších žákyních (D14C) Veronika Chaloupková. Jana Semrádová v mladších žákyních (D12C) skončila šestá. V mladších dorostencích (H16C) doběhl Vláďa Janeba pátý a starší dorostence (H18) vyhrál Martin Křivda, na třetím místě se umístil Pavel Hanuš a šestý byl Honza Sháněl. Ve veteránských kategoriích je nejlepším umístěním třetí místo Lenky Křivdové v D35C a vítězství Ivana Křivdy v H35D, ve starších (H55C) pak vyhrál Jirka Švadlena.

VčP pokračuje předposledním kolem za týden ve Zdoňově.