Veletěžké, ale úspěšné 12.kolo VčP

Pořadatelé z Dobrušky připravili na úterý 28.9. závody v horském terénu u chaty Radost v Plasnici na mapě Špičák. Na stejném místě jsme se soustředili před dvěma lety, a tak jsme věděli, co nás čeká: velký kopec, v lese skály a kameny a díry a větve, někde bažiny a jeden lom.

Velkou roli sehrálo počasí, které nelze označit jinak než slovem šílené, neboť byla zima a pršelo a pršelo a ještě víc pršelo. Tak bažiny byly mnohem častěji, lom se změnil v jezero a motto pořadatelů "Zážitek nemusí být pěkný, hlavně když je silný" bylo naplněno měrou vrchovatou. Mnoho běžců kvůli počasí ani nepřijelo a dost závodníků bylo disk. Našim běžcům se ovšem dařilo. Své kategorie vyhráli: Verča Chaloupková (D12C) a Lenka Křivdová (D35C) (ta s náskokem 10 minut), Míša Švadlena (H10C), Tom Křivda (H12C), Martin Křivda (H16C) a Marek Adamec (H21D). Pochvalu zaslouží děvčata v D10C, kdy Káťa Chaloupková doběhla druhá a poprvé zakusila stupně vítězů v této kategorii a Zuzka Jelínková, která absolvovala úspěšnou premiéru na trati bez fáborků. Pavel Hanuš skončil v H18C třetí, Tom Jelínek v H12D čtvrtý. Velký výkon pak podala Marta Jelínková v D35D, která obsadila páté místo.