Oblastní mistrovství na klasice

Po několikatýdenní pauze pokračoval Východočeský pohár 9.kolem v sobotu 27.května. Pořadatelé z Lokomotivy Trutnov připravili centrum na hřišti u ZŠ Mládežnická v Trutnově a klasickou trať jsme běželi na mapě Zámecký vrch.

V podhorském a velmi kopcovitém a členitém terénu byly tratě hodně náročné jak fyzicky, tak orientačně. Běžecké pohodě nepřispělo ani slunečné a dost teplé počasí.
Dařilo se závodníkům ve veteránských kategoriích, když ve svých kategoriích vyhráli Pavel Švadlena (H40C), Ivan Křivda (H50C) a Jirka Švadlena (H70C). Lenka Křivdová byla druhá v D40C, stejně tak Michal Švadlena v H16C. V hlavní kategorii žen skončila Jana Semrádová čtvrtá a v mužích byl Ondra Pešek pátý a Michal Pátek šestý.
V D kategoriích dosáhl pěkného výsledku Jeník Jirout 2.místem (H12D). Jirka Šimek dokončil svůj první závod v kategorii H35D a Jiřík Štangler běžel poprvé v H12D, bohužel si vzal špatnou mapu a vracel se pro správnou.