Podařené oblastní mistrovství

Ve sváteční úterý 8.května se konalo Oblastní mistrovství a veteraniáda na krátké trati a zároveň 8.kolo Východočeského poháru. Na hřišti v obci Lány u Lázní Bělohrad nás přivítalo slunečné počasí a hezké shromaždiště. Pořadadatelský oddíl SK LOB Nová Paka připravil krátkou trať na mapě Valdov 2018 v mírně kopcovitém terénu s cestami, s hustníky a místy s údolíčky, kupkami a jámami. Za vydatného přispění polské části oddílu byly naše barvy na stupních hodně vidět.

Mistry oblasti se stali Tom Křivda v hlavní mužské kategorii a Mateusz Rosłaniec ve starších dorostencích, druhé místo obsadili Agnieszka Mazurek ve starších dorostenkách a Stanisław Kurzyp v mladších dorostencích. Ve veteraniádě zvítězil Kalikst Sobczyński (H45C), druzí byli Lenka Křivdová (D35C) a Romuald Guga (H60C) a třetí místo přidal Michal Korbel (H40C). V kategoriích D se opět dařilo děvčatům v D12D, když Iva Barcalová vyhrála a Verča Krummerová byla druhá. V H35D doběhl Jirka Šimek třetí a Standa Marhold (H45D) dosáhl 4.místem svého nejlepšího výsledku. Poprvé v H10N běžel Ondra Vích (6.místo) a v HDR jsme měli šestinásobné zastoupení :-).