Oblastní mistrovství na klasice

9.kolo Východočeského poháru se běželo zároveň jako oblastní mistrovství a veteraniáda na klasické trati. V sobotu 12.května jsme se za teplého počasí vydali do Byzhradce, kde na louce u myslivecké chaty bylo pěkné centrum závodů. Pořadatelé z Rychnova nad Kněžnou postavili tratě na mapách Komorna (1:15 000) a Vysekávaný (1:10 000) v rovinatém terénu se spoustou cest, rybníků, vodotečí a hustníků. Hlavně běžci na delších tratích zavítali do oblastí s nepříjemnými kopřivami a vysokou trávou a moc spokojeni nebyli.

Z našeho oddílu se bohužel závodu neúčastnili žádní žáci, dorostenci přijeli pouze z Polska. Na stupně se ve starších dorostencích postavil Mikołaj Krawczyński na 2.místě. V hlavní mužské kategorii doběhl Martin Křivda sedmý. Lépe se dařilo veteránům, kde vyhráli Kalikst Sobczyński v H45C a Jirka Švadlena v H70C, Ivan Křivda byl druhý v H50C a Lenka Křivdová třetí v D40C. Závod plný drobných katastrof si užil Pavel Semrád: pád do rýhy s blátem, ztráta brýlí, nalezení brýlí, ztráta čelenky, nalezení čelenky, roztržený dres a ve výsledku ztráta 20 minut.