Dobrušský dvojzávod

Dvojitou porci závodů pro nás přichystali v sobotu 2.června pořadatelé z Dobrušky. Dopoledne jsme běželi 10.kolo Východočeského poháru - sprint v Novém Hrádku na stejnojmenné mapě. Pěkné tratě vedly kopcovitým horským městečkem s nepravidelnými uličkami, zavítali jsme i do různých sadů, na louky a do zahrádkářské kolonie.

Hojná účast (40) na těchto závodech přinesla ovoce: Štěpánka Shánělová zvítězila ve starších dorostenkách, stejně tak Lenka Křivdová v mladších veteránkách. Druhý doběhl Martin Křivda v mužích a třetí Martin Grundman v H55C. Vítek Šafr a Vojta Šimek obsadili 2. a 3.místo v H10N. V kategorii D12D Iva Barcalová vyhrála a Lenka Šafrová byla druhá. Roman Jelínek byl první v H45D, Jirka Šimek druhý v H35D. A mnozí další se umístili v první desítce.

Hezké centrum závodů bylo u místní sokolovny, kde se odpoledne odehrávalo Oblastní mistrovství štafet na mapě Frymburk. Nejmladší závodníci běhali po městě a okolních loukách, ostatním k tomu přibyl rozmanitý kopcovatý les všech průběžností a průchodností, místy se skalkami a nějakou cestou. Ranní příjemné počasí postupně přešlo ve velké vedro, a tak byly závody fyzicky značně vyčerpávající. Příležitosti zaběhnout si štafety se chopili nejen zkušení borci, ale i štafetoví začátečníci z řad dětí i dospělých, a tak jsme postavili osm štafet v různých kategoriích. Navíc tři další běželi v cizích štafetách. Nejlépe se dařilo v mužích Martinu Křivdovi, Ondrovi Peškovi a Vojtovi Grudmanovi, kteří skončili na 2.místě. Další štafety byly bramborové. Lenka Chaloupková, Jitka Semrádová a Lenka Křivdová v D135 a Jirka Šafr, Standa Marhold a Jirka Švadlena v H165. V H135 obsadili Pavel Švadlena, Roman Půlpán a Ivan Křivda 5.místo. Výborně zaběhla Štěpa Shánělová na 3.úseku štafety starších dorostenek z Ústí nad Orlicí. A velkou zkušenost získal Vojta Šimek, když s Janou Semrádovou statečně absolvoval poslední úsek štafety starších žáků.