Víkendové závody

12.kolem Východočeského poháru začala jeho podzimní část. V sobotu 22.září jsme se za chladného a větrného počasí vypravili do Herlíkovic, kde pro nás pořadatelé z Vrchlabí připravili zkrácenou klasiku na mapě Šindelová strouha.

Na start jsme vyjeli lanovkou na Žalý, takže se běželo víceméně z kopce, ale tratě vedly velmi těžkým horským terénem s obtížnou podložkou, s klacky a borůvčím pod nohama. Z oddílu se nás zúčastnilo jen jedenáct, nejlepších umístění dosáhli Lenka Křivdová v D35C (3.) a Martin Křivda v mužích (5.). Vojta Šimek běžel poprvé v H10C na trati bez fáborků a hned obsadil pěkné 10.místo, mimochodem měli moc hezky postavenou trať. Standa Marhold se vítězstvím v H14D rozloučil s touto kategorií a od příště běhá v H14C. Dalšími na pomyslných stupních vítězů byli Lenka Chaloupková v D35D (2.) a Jirka Šimek v H35D (3.).

Další naši závodníci běhali jinde. Tomáš Křivda se účastnil nominačních závodů české dospělé reprezentace na závěrečnou sérii Světového poháru, která se běží na začátku října v ČR. Láďa Semrád běžel oblastní žebříček Jihomoravcké oblasti v Černovicích (2.místo v mužích). A Míša a Pavel Švadlenovi běhali na mistrovství na klasice v Polsku. V nedělních štafetách byl Míša součástí vítězné štafety starších dorostenců.