Jarní pohár

Sezona OB začala v pátek 18.března víkendovým Jarním pohárem, pořádaným hradeckým oddílem OK 99. Páteční noční závod proběhl u rybníka Biřička na stejnojmenné mapě v rovinatém terénu s hustou sítí cest a vegetačními detaily. Z našeho oddílu vybojoval v H21A 6.místo Honza S., Michal K. doběhl v H35 sedmý. V prestižní kategorii H21E startoval Láďa, ale poté, co nemohl nalézt 25.kontrolu, nakonec vzdal.
V sobotu u obce Michnovka proběhlo 1.kolo Českého poháru štafet na mapě Velká Dorota ve velmi rychlém a mírně zvlněném terénu, v lese bez listí některé kontroly svítily. Startovalo šest našich štafet. V D18 skvěle zaběhlo trio "našich" polských dorostenek (Paulina, Kamila a Justyna) a skončilo třetí. Druhá štafeta ve složení Jana, Káťa a Štěpka byla čtrnáctá. V H18 nebylo Tomovi na 1.úseku dobře, a tak spolu s Polákem Szymonem a Míšou obsadili 15.místo. V hlavní mužské kategorii H21 jsme měli dvě štafety. Láďa, Ondra a Michal P. zaběhli na pěkném 20.místě, Martin, Pavel Š. a Honza S. byli 34. V kategorii H105 uspěla štafeta Kalikst, Roman P. a Jirka Š. třetím místem.
V neděli jsme na stejném místě za chladnějšího počasí absolvovali další závod, zařazený jako 1.kolo Východočeského poháru (pro žactvo a veterány) a poslední kolo ZHL. Navíc šlo v kategoriích DH21C o nominaci na Středoevropský pohár dorostu - CEYOC a v těchto kategoriích tak běželo přes sto závodníků. Tom doběhl sedmý a na závody CEYOC se nominoval, gratulujeme. Martin skončil 28., Justyna 11., Paulina 13. a Jana 31. V H21A byl Láďa 11., v H45C Kalikst vyhrál a Ivan obsadil 6.místo. V D35C získala Lenka K. 7.místo, v D35D Lenka Ch. čtvrté a v H45D Pavel S. desáté.
Během celého víkendu se počítaly výsledky do soutěže klubů, kde jsme za velkého přispění polských běžců skončili na 10.místě.