Český pohár na Vysočině

Dvanáctka choceňských o-běžců vyrazila o víkendu 7. - 8. června do Odrance nedaleko Nového Města na Moravě, kde se konal žebříček A. V sobotu byla na řadě tradičně klasická trať. Na mapě Kopeček 822 postavili pořadatelé obtížné tratě. Počet kontrol byl ve většině kategorií nízký (delší postupy), tak jak má na klasice být a místo voleb postupů rozhodovaly spíše dohledávky. Ty byly poměrně dost náročné, na některých se dalo ztratit dobrých pár minut, běh navíc komplikovala velmi těžká podložka. Pěkného umístění dosáhli Tomáš Křivda (7. v H16A) a Lenka Chaloupková (5. v D40B). Láďa Semrád doběhl v H18A čtrnáctý. Verča Chaloupková (13. v D16A) porazila ve své kategorii oddílovou soupeřku Janu Semrádovou (25.) a úctyhodný výkon předvedl také Ondřej Pešek, který v mužské elitě H21E na trati dlouhé 16,4 km dokončil souboj se širší českou špičkou na 17. místě.
Stejný les, stejné shromaždiště, druhý den dopoledne a ještě větší teplo...Tak by se dalo charakterizovat nedělní ráno před krátkou tratí. Tentokrát se chyby na mapě Křišťálová studánka dělaly často v husté síti vodotečí, běžné byly také ztráty v hustnících. Dařilo se bratrům Křivdovým. Tomášovi díky chybkám na začátku trati unikly pouze o 15 vteřin stupně vítězů, Martin v kategorii H20A našpikované závodníky usilujícími o nominaci na JWOC doběhl osmý. Jana Semrádová v D16A vrátila výborným 5. místem porážku Veronice Chaloupkové (11.). Stejně tak si vzájemné umístění z předchozího dne prohodily Ivana Švadlenová (11.) a Lenka Chaloupková (20.) v D40B.
Na velmi pěkném shromaždišti pak vyplňovaly volný čas souboje českých reprezentantů připravujících se na světový šampionát dospělých, juniorů a Mistrovství Evropy dorostu.