Český pohár, ŽA, ŽB v Kytlicích

V sobotu a v neděli pokračovaly závody celostátních soutěží Žebříčku A a Žebříčku B-Čechy v okolí Kytlic v Lužických horách.
Velice pěkný, ale obtížný, terén byl využit již na Mistrovství světa veteránů v roce 1998. Oba závody pořádal oddíl OK Jiskra Nový Bor, který zvolil centrum závodu na fotbalovém hřišti v Kytlicích. Tratě vedly členitým terénem s pískovcovými skalkami. Terén byl podmáčený s hustou sítí komunikací a obzvláště v prostoru nedělního middlu převládaly světle zelené hustníky se sníženou viditelností.
Sobotní klasická trať se běžela na mapě Jelení stráně v měřítku 1:15000 (žactvo a starší veteráni běželi na mapě Zlaté doly 1:10000). V kategorii st. žákyň (D14B) obsadila Verča Chaloupková 4. místo, Jana Semrádová ve stejné kategorii skončila 26. V mladších dorostencích (H16B) doběhl Láďa Semrád na pěkném 3. místě a Vláďa Janeba skončil na 10. místě. Ve st. dorostencích (H18A) se Martin Křivda umístil na 17. místě a v (H18B) Honza Sháněl doběhl na 5. místě. V mužích (H21A) Ondra Pešek umístil na velice pěkném 27. místě. Ve veteránech se závod vydařil Jirkovi Švadlenovi (H65B) a doběhl si pro první místo stejně jako Míša Švadlena ve veřejném závodě ml. žáků (H12C).
Nedělní krátká trať se běžela na mapě Stříbrné doly 1:10000, zde se závod vydařil Verče Chaloupkové (D14B), která skončila třetí a Janě Semradové, která se ve stejné kategorii umístila na 6. místě. V mladších dorostencích (H16B) si dobře vedl Vláďa Janeba - 4. místo, čtrnáctý pak byl Láďa Semrád. V kategorii H18A Martin Křivda skončil třináctý a v H18B Honza Sháněl doběhl na 4. místě. Ve veteránkách (D40B) třetí doběhla Ivana Švadlenová a mezi ml. žáky byl Míša Švadlena druhý.