Žebříček A - Okrouhlá u Boskovic

Po pátečním Mistrovství České republiky v orientačním sprintu pokračoval první zářijový víkend dalšími dvěmi koly celostátní žebříček A. Oba závody připravil v rámci Orienteering festivalu 2011 oddíl z KOB Konice v dosud pro orientační běh nevyužitém terénu 10 km od Boskovic u obce Okrouhlá. Centrem obou závodů byla louka v hlubokém údolí osady Melkov. Počasí ještě vydrželo slunečné, letní s teplotami nad 25 stupňů, což společně s kopcovitým terénem přispělo k velké náročnosti hlavně v závodě na klasické trati. Sobotní klasiku dokončilo skoro 1100 závodníků, nedělní krátkou trať pak 850. Terén byl po oba dny fyzicky náročný, s velkým převýšením, místy s hustníky, zarostlými pasekami, kameny a kamennými srázy.
Choceňský oddíl zastupovali dva mladší dorostenci (H16) s trenérem. Velmi dobře běžel Martin Křivda, na klasice skončil 11.a na krátké trati obsadil výborné 8.místo. Vláďa Janeba po delším tréninkovém výpadku obsadil 28.a 24.místo. Jirka Švadlena si vyzkoušel ve starších veteránech moravský žebříček B v kategorii H60B, na klasice po velké chybě obsadil 4.místo a nedělní krátkou trať vyhrál.

Za týden pokračuje dvěma závody Český pohár štafet a v Jaroměři Sprint cup.