Štafety a sprint

V sobotu 21.května jsme si zazávodili hned dvakrát. Dopoledne se běželo 3. kolo Českého poháru štafet (zároveň jako Oblastní mistrovství štafet VČO) ve Zdislavi u Luže na mapě Bukovina (1:15000). Les byl celkem průběžný a rovinatý s několika údolími a cestami, ovšem ze startu se do tohoto lesa muselo vyšplhat do kopce. Též divácký úsek vedl odspodu vzhůru a následné rýhy některým pěkně zamotaly hlavu. Naši běžci postavili 7 štafet za CHC a Verča Chaloupková a Láďa Semrád běželi za žákovské družstvo Východočeské oblasti. Nejvíce zazářila štafeta Lenka Chaloupková, Iva Švadlenová a Lenka Křivdová, která svou kategorii D105 (nejmladší veteránky) vyhrála. Novinkou letošního ročníku je vytvoření kategorie DH12, kde si mohou štafety vyzkoušet nejmenší děti. Naše štafeta ve složení Tom Křivda, Míša Švadlena a Jana Semrádová skončila na 4.místě (2. místo v Oblastním mistrovství). Na stupních na třetím místě se objevil i Láďa Semrád se svojí štafetou VČO. V prestižní kategorii H21 (64 štafet) obsadili naši zástupci (Ondra Pešek, Pavel Švadlena a Michal Pátek) krásné 28.místo. Pěkné místo by obsadila i štafeta H165 (Ivan Křivda, Ivan Havlík a Jirka Švadlena), kdyby byl Jirka orazil všechny kontroly.
Odpoledne jsme se přesunuli do Pardubic, kde se na mapě Ideon (1:4000) odehrálo 1.kolo Sprint cupu (zároveň třetí kolo Žebříčku A). Tratě vedly na pravém břehu Chrudimky. Nejprve se probíhal park na Vinici a areál Pardubické krajské nemocnice, poté se přeběhlo pod železniční tratí a silnicí do vilové čtvrti a Bubeníkových sadů. Výborného výsledku dosáhl Martin Křivda, který skončil mezi mladšími dorostenci na 6. místě. Ve vloženém veřejném závodě se nejvíce se dařilo Tomovi Křivdovi (H12C), který svoji kategorii vyhrál. Míša Švadlena v téže kategorii skončil na pěkném 10.místě. Verča Chaloupková v D14 doběhla třetí a Pavel Švadlena v H21C čtvrtý. Na 6.místě se umístily Jana Semrádová (D12C) a Iva Švadlenová (D35C).
Slunečné počasí vydrželo po celý den, a tak jsme domů jeli spokojeni. Některé děti v Pardubicích zůstaly v rámci soustředění žactva Vč.oblasti a druhý den jely společně na další závody.