"Áčka" na Paprsku

První letošní „áčkový“ víkend měli na starost borci z klubu Severka Šumperk, kteří zvolili centrum na chatě Paprsek v blízkosti Starého Města. Sobotní klasická trať i nedělní krátká trať v horských svazích Králického Sněžníku důkladně prověřila závodníky jak po mapové, tak i fyzické stránce. Les plný kupek, vysokého borůvčí v kombinaci s vysokým převýšením výrazně ubíral síly, a tak se ukázalo ukázalo kdo se poctivě věnoval zimní přípravě.

V sobotu si ve starším dorostu pro vítězství doběhl Tom Křivda, který nadělil druhému závodníkovi přes 4 minuty, v kategorii mladších dorostenců si Michal Švadlena po vyrovnaném výkonu doběhl pro krásné 5. místo s odstupem 2,5 minut na vítěze. Láďa Semrád po pár drobných zaváhání zakončil svůj závod na 9. místě. Ondra Pešek statečně bojoval v kategorii elity a doběhl si pro 33. místo, za zmínku stojí určitě hezké 13. místo Michala Pátka v H21A. V H70B si pro vítězství zkušeně doběhl Jirka Švadlena.

V neděli na nás čekal middle, který stavěl český reprezentant Vojcek. Přichystal velmi obtížné tratě, na kterých se dělaly chyby a obzvlášť ke konci prověřily fyzickou připravenost závodníků. Vítězství opět dosáhl Tom Křivda v H18A, v H16A opět dobře běžel Michal Švadlena a zopakoval nedělní 5. místo se ztrátou 30s na medaili. Láďa Semrád i po dvou větších chybách doběhl 6., v H21A nejlépe z našich Ondra Pešek na 22. místě. Jirka Švadlena  v H70B opět zvítězil.

První pořádné otestování jak si po zimním období vedeme je za námi, ale zbývá ještě spousta času na vyladění nedostatků v našich výkonech a v zlepšení našich výsledků, takže analyzujme naše výkony, ať se příště soupeři můžou dívat jen na naše záda. A příští víkend hurá do Javorníku.

Výsledky sobota / Výsledky neděle / Fotky