O víkendu to opět cinkalo!

Tento víkend se uskutečnily další dva závody celostátních žebříčků - Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy v brdských lesích u obce Řitka. Zároveň se ještě naposled bojovalo o postupová místa na JWOC a EYOC. Téměř šestnáct stovek závodníků měřilo své síly v kopocovitém terénu s členitou vegetací a místy skalními pasážemi.

II. Nominační test na dráze

V pátek podvečer se v Praze na stadionu Na Děkance běžel, druhý v pořadí, nominační test na 3000m. Bylo tak možné si ještě vylepšit svůj výkon ze Šumperku nebo splnit jedno z nominačních kritérií, a to účást právě na jednom z dráhových testů. O získání bodů do nominační tabulky se pokusila Jana Semrádová, které bohužel na body s časem 12:04 nedosáhla, ale podmínku pro zařazení do nominačního žebříčku na mistrovství Evropy dorostu splnila.

Sobotní krátká trať

Sobotní middle provázelo verké horko. Výživné traťě, které si pohrávaly se změnou směrů i různou délkou postupů postavil Petr Bořánek. Závodniky prověřila po fyzické stránce i místy těžká podložka. V lese se nacházely průdké, suťové svahy, kde byl běh velmi obtížný. Z našeho oddílů se nejvíce vedlo Tomovi Křivdovi, a ačkoliv se dopustil pár chybek, obsadil druhou příčku. Výborný výsledek taky přidal Michal Švadlena, který si v mladší dorostenecké kategorii doběhl pro třetí místo a získal tak 4 cenné body do nominačního žebříčku na mistrovství Evropy dorostu, který se letos koná Bánské Bystrici na Slovensku. V juniorské kategorii Láďa Semrád skončil po pěkném výkonu pátý a připsal si dva body do nominačního žebříčku na JWOC. Jana Semrádová obsadila 7. příčku v kategorii D18A. Od získáních dalších cenných bodů pro nominaci na MED ji chybělo pouze pár sekund. Mezi veterány skvěle zaběhl závod Jirka Švadlena a ze svých dlouholetých zkušeností vytěžil druhé místo.

Výsledky

GPS tracking: H18A, H20AD18A, D20A 

Nedělní klasická trať

V neděli pokračoval víkendový dvojzávod klasickou tratí. Vydatný déšť doprovázel téměř celý závod. Zajímavé tratě i tentokrát nenechaly závodníky odpočinout. Hluboká údolí a průdké svahy se suťovými pasážemi stižovaly plynulý běh, který v tomto terénu nebyl vůbec jednoduchý. Tento závod se z našeho oddílu nejlépe povedl Tomovi Křivdovi, který si doběhl pro bronz v kategorii H18A a Jirkovi Švadlenovi, který opět mezi veterány obsadil druhé místo.

Výsledky

GPS tracking: H18A, D18A

Fotky