Žebříčkové závody ve východočeském regionu

O víkendu se skupina běžců zúčastnila letos posledního dvojzávodu Žebříčku A.

V sobotu se běhalo u Velkého Uhřínova v Orlických horách, na mapě Šajtava. V těžkém terénu na náročných tratích a ve velmi chladném počasí se nejlépe dařilo Vláďovi Janebovi v H12, který vyhrál. Tomáš Křivda obsadil na téže trati 5. místo. Lenka Křivdová skončila v D35B na 2.místě, Iva Švadlenová pak na 8. V kategorii H40B byl Ivan Křivda 5., Martin Křivda v H14B 17., Michal Pátek v H21B obsadil 24. místo, Petr Janeba v H45B byl 33. Ostatní využili závodu k mapovému tréninku. Po závodě se celá výprava přesunula ke Křivdům do Nového Města nad Metují, kde pro všechny připravil Martin nádherný leso-městský závod. Ten se nakonec protáhl až do nočních hodin, kdy závodníci běhali s čelovkami. Mnozí pak velmi barvitě popisovali své zážitky s nočními přízraky, někteří dokonce tvrdili, že potkali obludu s obrovskýma očima (auto - pozn. autora).
V neděli se závodilo na Barchovinách, asi 10 km severně od České Skalice. V lehčím terénu a na snadnějších tratích bylo umístění našich běžců podobné sobotě. Vláďa byl 4. v H12B, Tomáš Křivda 4. v H10C a Tomáš Jelínek na téže trati 9. Martin Křivda byl 18. v H14B. Dobře běhal Pavel Švadlena, který skončil na 8. místě v H21B, Michal Pátek byl 29., Ondra Pešek v H21A 31. Iva Švadlenová skončila 18. v D35B, Petr Janeba 23. v H45B. V kategorii P4 se nejlépe umístila Lenka Křivdová na 3. místě, Roman Jelínek byl 6., Marta Jelínková obsadila 14. místo (ta ovšem běžela se Zuzkou). Ivan Křivda bohužel neorazil start, a tak skončil vzadu, přestože mohl být před Lenkou na 3. místě.
Přes chladné počasí se víkend velice povedl, a zanechal v nás spoustu zážitků.