Áčka nedaleko od Třebíče

Dalšími dvěma závody pokračoval český pohár a žebříček A. Organizátoři z Třebíče umístili centrum závodů na louku na severním okraji obce Štěměchy.
V rozlehlém terénu sobotní klasické trati se vyskytovalo několik typů terénu - od rovinatého smrkového lesa přes oblasti s bukovými náletovými hustníčky a rozsáhlými pasekami k zvlněnému smíšenému lesu s nepříjemným podrostem. Staviteli trati se podařilo i přes hustou síť cest postavit zajímavé tratě, velmi teplé počasí udělalo ze závodu pro mnoho účastníků opravdu tvrdou zkoušku. Závod se podařil Tomášovi, který trať H16A proběhl ve čtvrtém nejlepším čase i Láďovi, který skončil v H18A na 9. místě. Z dalších výsledků: Jana 15. v D16A, Verča 25. v D18A, Martin 20. v H20A a Ondra 41. v H21A.
Nedělní krátká trať využila opět různorodý a téměř rovinatý terén - tratě provedly závodníky pasážemi porostových detailů, hustou sítí melioračních rýh i prostorem s terénními detaily, kameny a srázky. Middle se více povedl Martinovi (11. v H20A) a Ondrovi (28. v H21A), ostatní zůstali za očekáváním - Jana 24., Verča 35., Láďa 14. Tomáš zaběhl, i přes zdravotní indispozici, výborný závod, bohužel ale orazil jednu nesprávnou kontrolu a byl diskvalifikován.
Organizátoři z OOB Třebíč se postarali o další pěkný O-víkend, v tom dalším nás čeká Oblastní mistrovství na klasické trati nedaleko Hořic.