Víkend plný zážitků s OB

Po několika předchozích víkendech věnovaných OB jsem chtěla odpočívat. Ve středu jsem zjistila, že poběžím místo Ivy štafetu D105. V pátek proběhl dopravně organizační chaos a v sobotu 13.září jsme vyjeli směr Šárovcova Lhota-Libín, kde se konal závod Českého poháru štafet. Hradecká Slavia připravila tratě na mapě Hořický Chlum v terénu tvořeném zalesněným hřbetem s místy dobře průběžným lesem a jinde s hustníky a s údolími. Nejobtížnější bylo nalézt diváckou kontrolu a zvládnout závěrečný pytlík. Celý závod ale poznamenal střet 1.úseků se sršni, kdy muselo být ošetřeno mnoho závodníků, v akci bylo několik sanitek i helikoptéra. Náš oddíl postavil 4 štafety a sršní žihadlo nedostal nikdo. V D18 vybojovaly Verča, Hanka (posila z Ostravy) a Jana 12.místo, v H18 pak skvěle zaběhli Láďa, Tom a Vláďa a byli pátí. V H21 skončili Martin, Michal a Pavel na 39.místě. A štafeta v D105 ve složení LenkaCH, Jitka a LenkaK překvapila 2.místem.
Odpoledne jsme se přesunuli do Hostinného, kde trutnovští pořadatelé postavili sprint žebříčku A s centrem v krásném Františkánském klášteře. Běhalo se v starší i novější zástavbě, na náměstí s radnicí se dvěma obry a v krásných parcích, přes silnici vedly vyhrazené přechody pro běžce. Na stupních pro vítěze jsme měli jednoho zástupce, Pavel vyhrál v mladších veteránech v H35C. V kategoriích počítaných do ŽA se závod hodně podařil Láďovi na čtvrtém místě v H18A a Tomovi na 6.místě v H16A. Martin byl v H20A desátý, v D16A obsadily Jana 17. a Verča 20.místo. V H14C doběhli Míša šestý a Káťa v D14C sedmá.
Po noci strávené u Křivdů přišla na řadu velká premiéra v OB, Mistrovství a Veteraniáda sprintových štafet. Tuto novinku běží čtyři závodníci, 2 ženy a 2 muži, zde v pořadí ŽMŽM. Závod se konal na fotbalovém stadionu ve Smiřicích, pořádání se opět ujala Slavia a běželo se ve městě, v parku i na stadionu. Pro nás diváky byl závod velmi zajímavý, z valu kolem stadionu jsme viděli celý stadion jako na dlani i kus parku s diváckou kontrolou. Nejdříve se běžel závod dorostu, kde jsme měli dvě štafety. Do jedničky v bílých sprintových dresech patřila Jana, Láďa, Verča a Tom, ve dvojce v modrých dresech se střídali Hanka, Vláďa, Káťa a Míša. Závod byl moc napínavý, jednička byla jak na houpačce, holky trochu ztratily a kluci to zas vytáhli. Láďa zaběhl nejrychleji na svém úseku, předával na 2.místě spolu s PHK a nakonec z toho bylo pěkné 7.místo. Druhá štafeta skončila 28. po nezapomenutelném Míšově finiši před soupeřem z LPU. Další naše štafeta se představila v kategorii veteránů DH140 ve složení LenkaCH, MichalK, LenkaK a Pavel. LenkaCh udělala na začátku chybu a zdálo se, že není o co závodit, ale chyby soupeřů vrátily naši štafetu do hry a po lítém boji se štafetou LPU, ale hlavně PHK doběhli naši závodníci čtvrtí. Ve fotogalerii jsou moc pěkné fotky od Martina.