Zlato a brambora z MČR v nočním OB

Na Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu vybojoval pro choceňské barvy Tomáš Křivda zlatou medaili, Michal Švadlena dovezl sice nepopulární, ale vynikající "bramboru" za 4. místo a Jana Semrádová završila choceňské úspěchy perfektním sedmým místem.

V sobotu večer se sjeli nejlepší závodníci České republiky do Rantířova u Jihlavy, kde se konalo Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu. Náročné tratě byly postaveny ve velmi těžkém členitém terénu, nechyběly skalky, kameny, hustníky a pokud se připočte fakt, že tentokrát stavitel nevybavil kontroly obvyklou reflexní páskou, byl závod opravdovou orientační lahůdkou.

Choceňský oddíl měl svá želízka především v dorosteneckých kategoriích. Ve starších dorostencích zvítězil a Mistrovský titul si odvezl Tomáš Křivda v kategorii starších dorostenců. Michal Švadlena potvrdil, že letost patří do uzší špičky mezi mladšími dorostenci a obsadil výborné 4. místo necelou minutu za bronzovou medalí. Ani Jana Semrádová neměla tentokrát daleko k medaili a dosáhla na krásné 7. místo v kategorii starších dorostenek. Ostatní se již mezi nejlepší nedostali. Štěpánka Shánělová (17. místo - ml. dorostenky), Kateřina Chaloupková (27. místo st. dorostenky), Veronika Chaloupková (10. místo juniorky), Láďa Semrád (14. místo junioři), Honza Sháněl (31. místo muži) a Martin Křivda (42. místo muži).