Klubové soutěže na jihu Moravy

Vrcholem sezóny 2015 a zároveň posledním celostátním závodem v orientačním běhu letošního roku byly dvě Mistrovství České republiky – v sobotu souboje ve štafetách, v neděli závody sedmičlenných družstev. Obojí o druhém říjnovém víkendu ve vracovských lesích na jihu Moravy. Orientační běh, jindy ryze individuální sport, se o tomto víkendu stal zápolením klubovým. V tyto dny se ještě více projevila oddílová soudržnost a atmosféra těchto dvou mistrovských závodů byla jako každoročně vynikající. Klubové oblečení, úprava vizáže do oddílových barev a velké povzbuzování, tak to jsou vždy důležité a nedílné součásti těchto závodů.

Klub orientačního běhu Choceň měl v těchto bojích zastoupení v kategoriích dorosteneckých, a v sobotu, v hlavním závodě, který přímým přenosem vysílala Česká televize i zastoupení v podobě štafety mužů. Ti skončili v sestavě Martin Křivda, Ondřej Pešek a Vojta Grundman na 33. místě. Dorostenci měli možná před závodem i medailové myšlenky, a i když Láďa Semrád rozběhl závod velmi dobře, Jacek Okarma ani Tomáš Křivda se nevyvarovali chyb a štafeta skončila na sedmém místě. Děvčata ve složení Jana Semrádová, Štěpánka Shánělová a Káťa Chaloupková dokončila na 23. místě. V nedělním závodě družstev dosáhla choceňská sedmička – Tomáš Křivda, Jana Semrádová, Michal Švadlena, Štěpánka Shánělová, Láďa Semrád, Káťa Chaloupková a Jacek Okarma velmi hezkého 9. místa. Velmi pěkný výsledek malého oddílu.