MČR štafet

V sobotu 7.10 jsme se vypravili do Moravského Karlova nedaleko Králík. Závody pořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk. Běželo se v horském terénu, les byl převážně jehličnatý, občas podmáčený, s různou průběžností a nepravidelnou síťí komunikací všech typů. A ani zima a trocha deště nám náladu nezkazily a s odhodláním jsme vyrazili za hlasitého povzbuzování do lesa.

Do závodu nastoupilo pět choceňských štafet. Nejlépe z nich si vedla štafeta dorostenců, která obsadila bronzovou příčku. Běžela ve složení Mikolaj Krawczyński, který přiběhl z prvního úseku čtvrtý, Michal Švadlena po chybě na první kontrole doběhl na 9. místě a Tomáš Křivda ji skvělým výkonem posunul na bronzovou příčku. Štafeta dorostenek ve složení Štěpánka Shánělová (18. čas na úseku), Kateřina Chaloupková (14. čas na úseku) a Jana Semrádová (7. čas na úseku) skončila na devátém místě. Jako v kategoriích dorostenců, tak i v DH21 jsme měli dvě štafety. V hlavní mužské kategorii H21 obsadila choceňská štafeta 16. místo. První se na trať vydal Martin Křivda, který doběhl na 23. místě. Druhý úsek skvěle zaběhl Ladislav Semrád, ten doběhl na 10. místě a posunul naši štafetu na desátou příčku. Třetí se na trať vydal Ondřej Pešek, který v těžké konkurenci doběhl štafetě pro 16. místo. V D21 běžela štafeta ve složení Justyna Kostrzewska, Lenka Křivdová a Veronika Chaloupková. Všechny běžely skvěle s vyrovnanými časy, bohužel Justyne Kostrzewske nebyl uznán počet stratů za oddíl a proto běžela štafeta mimo soutěž. Kdyby se ovšem jejich štafeta do soutěže počítala, umístila by se na 23. místě. Veteránská choceňská štafeta běžela v kategorii H135. Ve složení Kalikst Sobczyński  (11. čas na úseku), Ivan Křivda (16. čas na úseku) a Pavel Švadlena (10. čas na úseku) si skvělými výkony vyběhli 9. místo. I přes to, že naše dresy po doběhu nezářily takovou čistotou jako při výběhu, jsme si štafety užili.