Sprintové MČR v Táboře

V sobotu 19.5. uspořádal klub SC vebr-sport v Táboře Mistrovství a Veteraniádu ČR ve sprintu. Závodu se zúčastnilo více než tisíc běžců, což byla podívaná i pro kolemjdoucí turisty. Centrum celého závodu leželo v táborském Gymnáziu Pierra de Coubertina na náměstí Františka Křižíka. Závěrečnou rovinkou pak byla ulice Palackého, kde nechyběla ani velkoplošná obrazovka.

Běželo se na mapě Tábor 2018 a trať měl na svědomí Radek Novotný, který nám ukázal historickou městskou zástavbu s kamennou dlažbou a úzkými uličkami, které obohatil o umělé zábrany. Ti zdatnější zavítali i do Holečkových sadů. Právě díky bohaté městské zástavbě a velkému množství klikatících se uliček nebyla nouze o volby postupu. Vítěz k úspěchu tedy potřeboval nejen rychlé nohy, ale také chladnou hlavu a naprostou koncentraci. To se z řad našich závodníků povedlo Tomáši Křivdovi, který v kategorii H20 obsadil první místo s náskokem 39 vteřin. Nádherné třetí místo vybojoval Ladislav Semrád v kategorii H21A a Pavel Švadlena v kategorii H40. Michal Švadlena pak předvedl pěkný výkon svým 14.místem v kategorii H18. Z řad děvčat se sprintu nejlépe zhostila Lenka Křivdová, která doběhla druhá v kategorii D45. Jana Semrádová obsadila velice hezké 8.místo v kategorii D20. Do top dvacítky se pak dostala Kateřina Chaloupková na 15.místě v kategorii D18 a v téže kategorii na 18.místě Štěpánka Shánělová. Obě tím získaly licenci A pro příští rok.

V sobotu pak byla na programu krátká trať žebříčku A, kterou pořádal tentýž klub SC vebr-sport. Shromaždiště se nacházelo na pěkné louce nedaleko Tábora za vesničkou Horky. Na závodníky čekaly docela obtížné tratě na mapě Pintovka 2018, které si vzal na starost Jan Picek. Zvlněný terén, v horní části s prudkými členitými svahy k řece Lužnici, dělal problém nejednomu závodníkovi. Nejúspěšnější byla Lenka Křivdová v kategorii D45C na 2.místě. Jana Semrádová skončila na krásném 10.místě v kategorii D20A. Na druhé straně se závod nejvíc povedl Tomáši Křivdovi, který doběhl na 6. místě v kategorii H20A. Do nejlepší dvacítky se pak umístil Michal Švadlena v kategorii H18A -20.místo, Ladislav Semrád v kategorii H21A-14.místo a v téže kategorii Martin Křivda-19.místo.