MČR na krátké trati

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati s centrem na louce u obce Chlébské za pořadatelství oddílu KOS TJ Tesla Brno. V sobotu se běžela kvalifikace na mapě ZÁRAZ 678 v kopcovitém vysočinském terénu s velmi těžkou kamenitou podložkou, často ještě zarostlou vysokou trávou. Místy pak přibyly velké kameny a až šestimetrové skály.

Za Choceň startovalo 28 běžců a hned deset se jich nominovalo do finále A (6 v mistrovských kategoriích, 5 ve Veteraniádě) a devět do finále B (7+2). Na nedělní mapě HRÁDKY 628 byl terén příjemnější, čistý les se střídal s kameny, kamenitá podložka již nebyla tak zarostlá. Největší očekávání panovalo v juniorech a Tom Křivda nezaváhal, z rozběhu postoupil z 1.místa, ve finále běžel na čele od první kontroly a zaslouženě zvítězil. GRATULUJEME! V mladších dorostencích doběhl Stanisław Kurzyp pátý, stejně tak ve starších dorostencích Mikołaj Krawczyński. V juniorkách byla Jana Semrádová šestá, ve starších dorostenkách Katarzyna Ciesiółka desátá a ve starších dorostencích Míša Švadlena skončil 16.. Ve Veteraniádě vyhrála Lenka Křivdová v kategorii D45 a Pavel Švadlena v H40 doběhl osmý. Naši nejlepší muži běželi v B finále, kde se nejvíce dařilo Láďovi Semrádovi na 9.místě, další pak skončili Martin Křivda 23., Ondra Pešek 26. a Dawid Stefański 28.. Pořadatelé se snažili závod zprostředkovat co největšímu počtu diváků, a tak kromě velkoplošné obrazovky se záběry z lesa a z doběhu na shromaždišti jsme totéž mohli sledovat i doma na youtube.