Štafety, sprint, štafety

Uplynulý víkend byl na závody skutečně bohatý. V sobotu 24.května jsme jeli k Mikulči na 4.kolo Českého poháru štafet. Pořádající pardubický oddíl připravil tratě na mapě Černý potok (1:10000) v rovinatém terénu s hustou sítí cest a průseků, s neprostupnými hustníky a se spoustou bláta. To naštěstí celkem vyschlo alespoň na shromaždišti na louce. Našim štafetám se moc nedařilo, z celkového počtu 5 štafet byly dvě disk. V H18 orazil Láďa špatnou kontrolu a v H165 nepípla Romanovi P. divácká kontrola. Ani Míša ve štafetě VCO 2 neměl štěstí, když byli také diskvalifikováni. V D105 skončily Lenka Ch., Iva a Lenka K. šesté, v H21 Martin K., Vojta a Ondra doběhli čtyřicátí. Nejlepším výsledkem bylo 8.místo Hanky, Jany a Verči v D18.
Odpoledne jsme se přesunuli do České Třebové, kde se běžel sprint na mapě Javorka (1:4000). Tratě vedly zpočátku parkem Javorka, tam to bylo moc hezké, a potom městskou zástavbou a sídlištěm, kde se muselo hlavně běžet. Pořádal oddíl z Ústí nad Orlicí. Dorostencům se závod počítal do žebříčku A a nejlépe zaběhl Martin K., který byl v H20A sedmý. Tom K. skončil v H16A 10., Jana 12. a Verča 16. (obě D16A), Láďa v H18A také 16. V H35C Pavel Š. vyhrál a Míša byl v H14C sedmý. Naštěstí se nevyplnila hrozivá předpověď počasí o větru a bouřkách a zapršelo až ke konci sprintu.
V neděli 25.května se opět u Mikulče běželo 5.kolo Českého poháru štafet. Mapa se jmenovala Opatovský les (1:10000), terén byl mírně zvlněný až kopcovitý, dobře průběžný s výraznými cestami v údolí a s detaily jako světliny a výrazné stromy. Našim štafetám se vedlo mnohem lépe. V D105 doběhly Lenky a Iva na pěkném 2.místě. V H18 skončili Láďa, Tom K. a Vláďa sedmí. V H135 byli Roman P., Petr a Jirka 12. a v H21 Martin K., Ondra a Michal 33. Za nemocnou Verču zaskočila Káťa a děvčata v D18 obsadila 23.místo. Míša byl se svou štafetou VCO 2 pátý a přispěl tak k celkovému drtivému vítězství východočeské oblasti ve vyzývacím poháru žactva.