Štafety a sprint u Brna

V Senticích, obci nedaleko Tišnova, sídle minipivovaru Kvasar, se závodilo o další body do Českého poháru štafet. Výkony některých závodníků byly ovlivněny odpoledním sprintem, který měl pro mnoho závodníků vyšší prioritu. Choceňská mužská štafeta A, ve složení Vojta, Ondra a Pavel doběhla po nevyrovnaných výkonech na 26. místě, béčko (Martin, Láďa a Michal) skončilo 40. Dorostenci s Janou na třetím úseku doběhli patnáctí, dorostenky s Pavlem S. na třetím úseku běžely mimo soutěž.

Závodníci se přesunuli do Ivančic u Brna, kde pro ně byl připraven, podle ohlasů, velice povedený závod ve sprintu, který byl pro dorost a juniory součástí nominaček. Výborně běžel Tomáš a umístil se na 3. místě v H18, fantastický výkon předvedl Vojta - 6. místo v H21. Skvělé výkony předváděli i ostatní: Martin 21., Pavel 31. v H21, Láďa 15. v H20, Jana 10. v D18, Míša 16. v H16, Káťa 15 a štěpánka 27. v D16.
Dějištěm nedělních štafetových závodů byl les jižně od Ivančic, který byl lemován prudkými svahy padajícími k řekám Rokytné a Jihlavy. Pěkným umístěním se prezentovaly naše dorostenky - umístily se na 11. místě. Muži běžící v pořadí Láďa, Pavel a Honza skončili dvaatřicátí. Zde je nutné vyzdvihnout výkon Ládi na prvním úseku, který předával na 13. místě.