Štafetový víkend se sprintem

Poslední body do Českého poháru štafet bylo možné získat o víkendu 17. a 18. září. Pořadatelství klasického štafetového víkendu proloženého sprintem se ujal brněnský oddíl SK Žabovřesky. Centrem obou štafetových závodů byla louka na jižním okraji obce Košíkov nedaleko Velké Bíteše. Závodním prostorem byly porostově rozmanité lesy s opravdu mírně zvlněným reliéfem, okořeněné vysokou travou a ostružiním na četných pasekách na východ a na západ od centra. Oba štafetové závody byly zpestřeny sršními roji nemilosrdně bránícími svá teritoria.

V sobotu dosáhla vynikajícího výsledku 13. místem mužská štafeta ve složení Láďa, Ondra a Pavel. Druhá štafeta (Vojta, Martin, Michal) vyběhla postup na MČR štafet z oblastního mistrovství. Štěpánka, Jana a Káťa doběhly sedmé v D18 a Tom, Míša a Verča skončili devátí v H18. V nedělním štafetovém závodě obsadily dorostenky Štěpánka, Verča a Jana devátou příčku, mužům se příliš nedařilo a ve složení Láďa, Ondra a Tom dokončili na 22. pozici.

Dějištěm sprintového závodu bylo sídliště v Novém Lískovci na jihozápadě Brna. Terén sídlištního charakteru s výraznou vertikální členitostí umožnil staviteli vytvořit orientačně velice zajímavé tratě, které v kombinaci s ne zcela suchou podložkou ověřily výkonnost závodníků po všech stránkách. Výrazného výsledku dosáhli - Vojta (25. v H21E), Tomáš (4. v H18A), Láďa (10. v H20A) a Pavel (11. v H21A), další podali solidní výkony - Káťa 16. a Štěpánka 23. v D16A, Jana 16. a Verča 20. v D18A, Míša 18. v H16A, Martin 27. a Michal 69. v H21A.