Český pohár štafet a Sprint cup na Moravě

Víkend 26. a 27. 5. patřil v orientačním běhu dvěma štafetovým závodům Českého poháru a závodu Sprint cupu (součást Žebříčku A).
Pořadatelé z Olomouce a Prostějova pro štafety připravili centrum na louce pod hradem Helfštýn, v kopcovitém terénu JV od hradu v lese různé průběžnosti s terénními detaily. Sprintový závod pak v Lipníku nad Bečvou v prostoru historické části města, sídliště bytových domů a parku u zámku. Součástí závodů byl také ČEZ Challenge Cup, utkání oblastních družstev žactva ČR. Pořadatelům i účastníkům závodů přálo i počasí, po oba dny bylo teplo a slunečno.
Sobotní dopolední štafety jsme obsadili ve dvou kategoriích. Dorostenci (H18) běželi v sestavě Martin Křivda, Honza Sháněl a Láďa Semrád a po velmi dobrém výkonu skončili na výborném 8. místě. Martin dokonce po prvním úseku předával na 3. místě. Mužské štafetě (H21) ve složení Michal Pátek, Ondra Pešek a Pavel Švadlena se nedařilo a obsadila v silné konkurenci nejlepších štafet ČR 42. místo.
Na odpolední sprintový závod dorazila ze závodu ve Svitavách i žákovská výprava Východočeské oblasti, ve které si účast svými výkony zajistili starší žákyně Veronika Chaloupková a Jana Semrádová a mladší žák Michal Švadlena (pro nemoc se bohužel musel omluvit starší žák Tomáš Křivda). Jako trenérka s výpravou cestovala Lenka Křivdová. Ve sprintovém závodě pokračoval v dobré formě z dopoledne Martin Křivda a doběhl ve st.dorostu (H18) na výborném 10.místě, když před ním bylo pět maďarských reprezentantů, takže mezi nejlepšími českými st.dorostenci byl 5., s minimálním odstupem. Ve st.žákyních (D14) stupně vítězů unikly Verče Chaloupkové o jednu sekundu a skončila na skvělém 4.místě. V mladších žácích (H12) také pěkné umístění přidal Michal Švadlena, 6.místo.
V nedělních štafetách se už tolik dorostencům nedařilo, obsadili 24.místo. Nejlepším umístěním tak bylo třetí místo Jany Semrádové ve štafetě Východočeské oblasti a Lenka Křivdová vybojovala na posledním úseku prvenství pro Východočeskou štafetu veteránek.
Vyzývací pohár i přes neúčast na sobotních dopoledních štafetách si odvezlo družstvo Východočeské oblasti i za přispění choceňských zástupců.