Český pohár štafet v Újezdě u Chocně

Štafetový a sprintový víkend orientačního běhu byl v neděli 22.5. zakončen štafetami českého poháru a veřejným závodem žactva a veteránů. V našem skoro domácím prostředí závod uspořádala Lokomotiva Pardubice. Pěkné centrum závodu bylo v Újezdě u Chocně na louce v blízkosti bývalého písníku. Les se za patnáct let od našeho posledního zmapování dost změnil, hlavně co se týče průběžnosti, z části i díky polomům v borovicových porostech ještě ze sněhové kalamity loňské zimy. Velmi pěkné tratě a podle ohlasů i mapově náročné se běžely na mapě Újezd v měřítku 1:10000. Organizace závodu také bezchybná a když se k tomu přidalo i teplé slunečné počasí, tak to byl velmi pěkný závod zakončený bouřkou s krátkým deštěm při vyhlášení nejlepších.
Žáci našeho oddílu startovali v rámci víkendového soustředění za štafety Východočeské oblasti. V mladším žactvu (DH12) byl Michal Švadlena 2., Jana Semrádová 5., a ve starším pak Veronika Chaloupková 2., Tomáš Křivda 3. a Láďa Semrád 7. V Českém poháru jsme měli zastoupení ve dvou kategoriích, a to v dorostu (H18) štafeta ve složení Martin Křivda, Vláďa Janeba, Honza Sháněl a štafeta mužů (H21), Ondra Pešek, Pavel Švadlena, Michal Pátek. V dorostu se dvěma prvním nedařilo a tak překvapil velmi dobrým výkonem Honza Sháněl, štafeta obsadila 17.místo. V kategorii mužů to vypadalo po dvou úsecích na umístění v první dvacítce v konkurenci nejlepších českých štafet. Na posledním úseku se už tolik nevedlo Michalovi, ale i tak je 28.místo z 55 štafet tak jako v sobotu v Luži velmi pěkné. Na startu byly také tři štafety veteránů. V nejmladších veteránkách (D105) obsadila 3.místo štafeta ve složení Lenka Chaloupková, Ivana Švadlenová a Lenka Křivdová. Nejstarší veterány (H180) vyhrála sestava Ivan Havlík, Martin Grundman a Jirka Švadlena. Třetí štafeta mladších veteránů (H135) Ivan Křivda, Petr Janeba, Roman Půlpán skončila na 7.místě.