Republikový přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 11. 6. se vydalo naše družstvo orientačních běžců na velmi dlouhou cestu do malebného městečka Turnova. První zkoušku našeho orientačního smyslu (umu?), tedy najít shromaždiště, jsme zvládli na jedničku a dovedli tam půl tuctu dalších výprav. Pak jsme se mohli v klidu připravovat na samotný závod. Lesní závod nám postavil do cesty za vítězstvím hned několik překážek. Největším nepřítelem bylo velké vedro a také účast juniorských a dorosteneckých reprezentatů ČR.
V této tvrdé konkurenci se prosadil Láďa Semrád ze 2. A, který skončil na úžasném 5. místě. Další skvělý výsledek vyběhla Veronika Chaloupková z 1. A, která skončila na 12. místě. Kdesi v polovině startovního pole doběhla Julie Košťálková, taktéž z 1. A, a získala tak družsvu alespoň nějaké body. Tým gymnázia se umístil na krásném 10. místě, což je při absenci jednoho člena týmu velmi dobrý výsledek.
Po vyhlášní výsledků jsme se vydali na cestu zpět. Jestli jsem napsala výše, že cesta do Turnova byla dlouhá, pak cesta do Chocně byla přímo nekonečná. Na jedno zpoždění navazovalo další, vlaky stály ve všech směrech, a tak jsme se až v pozdních večerních hodinách vrátili konečně domů.
Doplnění: běželo se na mapě Šetřilovsko (1:5000), tratě vedly lesem, parkem, po louce i zástavbou. Orientačně byly jednodušší, fyzicky hodně náročné díky vedru a strmému svahu nad řekou. Pořadatelé připravili pěkné shromaždiště na místním stadionu, kde kropili trávník, tedy se děti hojně osvěžovaly, navíc byly k dispozici i sprchy.