Krajský přebor škol v orientačním běhu

Netradičně v pátek 11.května se v Lázních Bohdaneč konalo krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Centrum pořadatelé umístili přímo doprostřed lázeňského areálu. Tratě vedly kolem lázeňských budov a v lázeňském parku, který byl čím dál zarostlejší, až postupně přešel v příměstský lesík. Déšť sice hrozil, ale nepřišel, a tak se běhalo za celkem příjemného počasí.

Letošní výprava čítala pouze zástupce z Gymnázia Vysoké Mýto v počtu čtrnácti běžců. Z primy jeli na zkušenou Iva Barcalová (9.místo v kategorii 7.tříd), Jenda Jirout (9.) a Katka Mimrová (15.) a mohou tvořit základ budoucího družstva. V kategorii 9.tříd běžel pěkně Kuba Šimek (6.), Martin Viktorin byl jedenáctý. V kategorii středních škol šlo o postup do republikového finále, a to se podařilo. Mezi děvčaty zvítězila Káťa Chaloupková před Štěpou Shánělovou, Klára Šimková byla pátá a Madla Víchová jedenáctá. V chlapcích obsadil Míša Švadlena třetí místo před Martinem Vaňkem, Matěj Jirout byl devátý a Jindra Střihavka třináctý. A Jana Semrádová? Ta při skoku z potrubí do zarostlých mokrých keřů tak zmáchala neolepenou papírovou průkazku, že se jí rozpadla, některé kontroly ztratila a ve výsledku byla disk. Gymnázium Vysoké Mýto v kategorii středních škol vyhrálo před Gymnáziem Dašická o dva body. Obě školy postupují do celostátního kola, které se koná 6.června na pardubickém dostihovém závodišti.