Sezóna 2017 zahájena

Druhou březnovou sobotu byla tradičním závodem Jarní skály na Turnovsku za přítomnost téměř tisícovky natěšených orienťáků zahájena nová sezóna orientačního běhu pro rok 2017.

Pořadatelé ze SOK Turnov připravili za pěkného jarního počasí klasiku na mapě Kost, tentokrát její "rovinatější" části na jihu s centrem a cílem přímo pod hradem Kost. Postavené tratě v nádherném zvlněném terénu plném pískovcových skalek prověřily jak na tom po zimě orienťáci jsou po té orientační i fyzické stránce.

Z choceňského oddílu se závodu zúčastnila dvojice Michal Švadlena a Pavel Švadlena, oba v kategorii H21B. Na osmiapůlkilometrové trati s převýšením přes 300m nakonec zvítězila zkušenost nad dravým mládím, když veterén Pavel porazil dorostence Michala o devět minut.