MČR na krátké trati

V sobotu 22.6. jsme se vydali do nádherného lesa u Markušovic. O terénu dobře vypovídají už jen samotné názvy map: Čížkovy kameny, Horní panská a v neděli ještě Kozí kameny. V překladu lesy plné kamenů, kamínků, vrstevnic, zelených pasáží, klacků a dalších kamenů. Na krátkou prostě paráda.

Běželo se v jižní části prostoru, další den jsme se posunuli severněji. V kvalifikaci měli choceňští běžci rozdílné úspěchy. Ve starším dorostu do A finále postoupil s přehledem ze 4. místa Míša Švadlena, Štěpě Shánělové postup unikl o 21 vteřin. Mezi juniory prošli do A finále oba choceňští zástupci  -Tom Křivda z první příčky a Jana Semrádová z páté. V kategorii H21 bojovali hned tři běžci, ale kvalifikační síto je roztřídilo - Martin Křivda prošel až do B finále, Ondra Pešek do C a Vojta Grundman zmatkoval a neměl v pořádku ražení, proto na něj čekalo finále D. Ve Veteraniádě se nevedlo Lence Křivdové v D45, mnohaminutové chyby ji odsunuly na 40. pozici a do finále B. Pavla Švadlenu v H40 zase limitovaly zdravotní problémy, a tak k nedělnímu závodu ani nenastoupil. V H50 Ivan Křivda postoupil do A finále stejně jako Jirka Švadlena v H70, který byl třetí.

Po večeru stráveném prohlídkou Trutnova nebo rodinnou sešlostí na nás čekalo finále. Míša mezi svými konkurenty v H18A obsadil 5. příčku, od třetího místa ho dělilo jen něco okolo půl minuty. V H20A Tom s přehledem vyhrál o 2 minuty, systémem start - cíl, a stal se tak mistrem na krátké trati pro rok 2019. Jana v D20A měla závod taky dobře rozběhnutý, ještě ve 2/3 trati byla čtvrtá, ale v závěru se vychybovala a dokončila na 13. místě. Štěpě v D18B patřila 12. pozice. Martin byl 17. v H21B, Ondra i Vojta se shodně umístili na 7. příčce (H21C resp. H21D). Ve Veteraniádě byl Ivan osmnáctý v H50A a Jirka bral stupně vítězů v H70A (3. příčku). Lenka si spravila chuť a v D45B jasně vyhrála.  Prostě krásné závody na zakončení jarní sezony.