Závody v Radvanci

O víkendu 8.-9. září 2018 pořádal klub OK Jiskra Nový Bor dva závody žebříčku A a žebříčku B- západ v Radvanci u Nového Boru. Čekal nás kopcovitý, členitý terén s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů. Za náš klub se na start postavilo 9 závodníků. O mapy se postarali Jaroslav Lamač, Aleš Hejna, Jan Potštejnský, Roman Horký a Jan Picek.

V sobotu nás čekala krátká trať na mapě Havraní skály. Trať začínala ve skalách kratšími postupy, poté se přesunula do různorodého terénu, tvořeného hustníky, prudkými svahy, jemnými terénními detaily, rychlými pasážemi,.. Kromě fyzičky se zde projevila i mapová zdatnost. V dívkách se v žebříčku B umístila na prvním místě Štěpánka Shánělová v kategorii D18B, v žebříčku A pak na 18. místě Kateřina Chaloupková v kategorii D18A. V chlapcích se s tratí nejlépe popral na třetím místě v kategorii H18A Michal Švadlena a se stejným umístěním Pavel Švadlena v kategorii H40B. Tomáši Křivdovi utekla bedna velmi těsně a bral tak čtvrté místo v kategorii H20A.

V neděli na nás za krásného počasí čekala klasická trať na mapě Ortel, kterou pro nás postavil Petr Karvánek. Zajímavostí byla divácká kontrola umístěna na vrcholu jedné ze skal. Trať opět prověřila nejen fyzickou stránku závodníků, ale i schopnost volit správné postupy a zbytečně nenabíhat metry na víc. V dívkách se opět dařilo Štěpánce Shánělové, která obsadila první místo v ktegorii D18B. Dále se pak na 23.místě umístila Kateřina Chaloupková v kategorii D18A. V chlapcích si šel tentokrát pro bednu Tomáš Křivda na třetím místě (H20A). Výborně se umístil i Martin Křivda na pátém místě (H21A) a Pavel Švadlena na čtvrtém místě (H40B). Do dvacítky se probojoval i Michal Švadlena na devatenáctém místě (H18A).

Back to Top