MČR na klasické trati

O víkendu 15.-16.9. na nás čekal vrchol sezóny- Mistrovství a Veteraniáda České republiky na klasické trati. Letos k výročí 100 let republiky bylo spojeno s Mistrovstvím Slovenska. O celý program se postaraly kluby orientačního běhu Oddíl OS SK Prostějov a KOB Konice. Centrum se nacházelo v lyžařském areálu Kladky.

Číst dál...

Závody v Radvanci

O víkendu 8.-9. září 2018 pořádal klub OK Jiskra Nový Bor dva závody žebříčku A a žebříčku B- západ v Radvanci u Nového Boru. Čekal nás kopcovitý, členitý terén s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů. Za náš klub se na start postavilo 9 závodníků. O mapy se postarali Jaroslav Lamač, Aleš Hejna, Jan Potštejnský, Roman Horký a Jan Picek.

Číst dál...

O-ringen 2018 - jedinečný světový o-festival

To, že jsem měl letos možnost si zaběhat na O-ringenu byla jedna velká náhoda. Jestli to můžu lehce shrnout, tak to bylo asi takhle: Během cesty do Švédska, ve kterém letos trávím skoro celé prázdniny, jsem dostal zprávu od trenéra mého švédského klubu, že jestli chci tak můžu jet za 2 dny na O-ringen a odběhat si tam celou Elite tour v kategorii H20E. Kdo by na tohle řekl ne?

Číst dál...

Juniorské mistrovství světa je tady!

Aktualizováno 22.7.2018 10:15

Opět po roce se koná Juniorské mistrovství světa a opět český reprezentační dres oblékne i choceňský Tomáš Křivda. Letos se koná šampionát v maďarském Kecskemétu. V pondělí se běží klasická trať, v úterý sprint. Středa je dnem volným. Ve čtvrtek se poběží kvalifikace na krátkou trať a v pátek pak finále. Poslední závodní disciplínou jsou sobotní štafety a závěrečný banket.

Číst dál...

MČR na krátké trati

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati s centrem na louce u obce Chlébské za pořadatelství oddílu KOS TJ Tesla Brno. V sobotu se běžela kvalifikace na mapě ZÁRAZ 678 v kopcovitém vysočinském terénu s velmi těžkou kamenitou podložkou, často ještě zarostlou vysokou trávou. Místy pak přibyly velké kameny a až šestimetrové skály.

Číst dál...

11.kolo Východočeského poháru

V sobotu 16.června proběhlo poslední kolo jarní části Východočeského poháru v obci Kramolna. Oddíl z Náchoda připravil krátkou trať na stejnojmenné mapě v mírně zvlněném terénu, v části s rozsáhlými hustníky, dál nás čekal průběžný les se zbytky po dávné těžbě a síť cest. Pěkné centrum na louce a slunečné počasí přispěly k vydařenému závodu.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2018

Na letošní republikové finále jsme to měli blízko, neboť se konalo v Pardubicích pod taktovkou místního klubu OK Lokomotiva Pardubice. Ve středu 6.června jsme se díky těmto závodům podívali na dostihové závodiště.

Číst dál...

Dobrušský dvojzávod

Dvojitou porci závodů pro nás přichystali v sobotu 2.června pořadatelé z Dobrušky. Dopoledne jsme běželi 10.kolo Východočeského poháru - sprint v Novém Hrádku na stejnojmenné mapě. Pěkné tratě vedly kopcovitým horským městečkem s nepravidelnými uličkami, zavítali jsme i do různých sadů, na louky a do zahrádkářské kolonie.

Číst dál...

Sprintové MČR v Táboře

V sobotu 19.5. uspořádal klub SC vebr-sport v Táboře Mistrovství a Veteraniádu ČR ve sprintu. Závodu se zúčastnilo více než tisíc běžců, což byla podívaná i pro kolemjdoucí turisty. Centrum celého závodu leželo v táborském Gymnáziu Pierra de Coubertina na náměstí Františka Křižíka. Závěrečnou rovinkou pak byla ulice Palackého, kde nechyběla ani velkoplošná obrazovka.

Číst dál...

Choceňská "patnáctka"

Běh choceňskými sady aneb choceňská "patnáctka" se běžela v neděli 13. května a na start se postavilo i deset orientačních běžců z KOB Choceň. Dle předpokladů byl nejrychlejší Tomáš Křivda, který zvládl 15 km v čase 50:23 a umístil se celkově na čtvrtém místě.

Číst dál...

Oblastní mistrovství na klasice

9.kolo Východočeského poháru se běželo zároveň jako oblastní mistrovství a veteraniáda na klasické trati. V sobotu 12.května jsme se za teplého počasí vydali do Byzhradce, kde na louce u myslivecké chaty bylo pěkné centrum závodů. Pořadatelé z Rychnova nad Kněžnou postavili tratě na mapách Komorna (1:15 000) a Vysekávaný (1:10 000) v rovinatém terénu se spoustou cest, rybníků, vodotečí a hustníků. Hlavně běžci na delších tratích zavítali do oblastí s nepříjemnými kopřivami a vysokou trávou a moc spokojeni nebyli.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Netradičně v pátek 11.května se v Lázních Bohdaneč konalo krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Centrum pořadatelé umístili přímo doprostřed lázeňského areálu. Tratě vedly kolem lázeňských budov a v lázeňském parku, který byl čím dál zarostlejší, až postupně přešel v příměstský lesík. Déšť sice hrozil, ale nepřišel, a tak se běhalo za celkem příjemného počasí.

Číst dál...

Podařené oblastní mistrovství

Ve sváteční úterý 8.května se konalo Oblastní mistrovství a veteraniáda na krátké trati a zároveň 8.kolo Východočeského poháru. Na hřišti v obci Lány u Lázní Bělohrad nás přivítalo slunečné počasí a hezké shromaždiště. Pořadadatelský oddíl SK LOB Nová Paka připravil krátkou trať na mapě Valdov 2018 v mírně kopcovitém terénu s cestami, s hustníky a místy s údolíčky, kupkami a jámami. Za vydatného přispění polské části oddílu byly naše barvy na stupních hodně vidět.

Číst dál...

Áčkový víkend v Brdech

O prvním májovém víkendu oddíl orientačního běhu SK Praga hostil dva závody Žebříčku A a Žebříčku B-Čechy Západ v Brdech. Oba dny účastníky provázelo krásné jarní teplé počasí. Brdská vrchovina nabídla různorodý terén s kamenitými pasážemi, zbytky po dávné těžební činnosti, hůře průstupnými hustníky, ale nechyběl ani "letecký" les. Za choceňský klub se na start postavilo 21 běžců a běžkyň, když pro naše mladé polské závodníky se jednalo o nominační závody na Mistrovství Evropy dorostu.

Číst dál...

Béčková klasika

V sobotu 5.května pořádal oddíl OK 99 Hradec Králové závody na klasické trati jako součást žebříčku B Čechy východ a zároveň 7.kolo Východočeského poháru. Za krásného počasí jsme si užili pěkné centrum na pampeliškové louce v Radvanicích a kopcovitou klasiku na mapě Pekelská brána. Čest oddílu hájilo osm statečných a děti v HDR. V D12D zvítězila Iva Balcarová a Jirka Štangler obsadil 3.místo v H12D.

Pardubický dvojzávod

Za velmi teplého a slunečného počasí pořádala OK Lokomotiva Pardubice v sobotu 28.dubna hned dva závody. Dopoledne to byla krátká trať na mapě Semtěš s pěkným centrem na fotbalovém hřišti ve stejnojmenné obci a odpoledne Oblastní mistrovství ve sprintu v Heřmanově Městci. Oba závody se počítaly do Východočeského poháru jako 5. a 6.kolo.

Číst dál...

10Mila 2018 - Nynäshamn

Poslední dubnový víkend roku 2018 se v blízkosti švédského městečka Nynäshamn uskutečnil další ročník legendárního závodu 10Mila. Mezi přibližně 6000 účastníky se objevili i 4 zástupci K.O.B. Choceň a nejen v temném hvozdu se zdaleka neztratili.

Číst dál...

NORSKÉ LISTY II. – 10Mila olympijsky?

Studijně-sportovní angažmá Honzy Sháněla na dalekém severu pokračuje, tentokrát ve znamení příprav (aspoň občas) a nominačních bojů o pozice ve štafetách Nydalens SK na švédské 10Mile. Titulek by mohl téměř naznačovat důležitou pozici v A týmu, realita však bude trochu jiná. Jaká?

Číst dál...

Závody v Krkonoších

Na další Východočeský pohár (4.kolo) jsme se vypravili v sobotu 21.dubna k Mladým Bukům. Pořadatelé z Trutnova domluvili shromaždiště v místní krásném Retroparku Sejfy s lesní plovárnou. Pro krátkou trať připravili mapu Sejfy v měřítku 1:7500 a 1:10000 v horském a kopcovitém terénu, v části hodně členitém po středověké těžbě zlata.

Číst dál...

Sprint v Jičíně

V neděli 15.dubna pokračoval závodní víkend sprintem zařazeným do žebříčku A v kulisách města Jičína. Závod pořádal místní oddíl v historické části města s náměstím, se zámkem s nádvořími, na hradbách s parky, ale i v areálu nemocnice nebo školy se sportovišti. Došlo i na umělé překážky.

Číst dál...

Back to Top