Závody v orientačním běhu po dvaceti letech znovu v Dívčích dolech

Po více než dvaceti letech se orientační běh vrátil do oblasti Dívčích dolů v Chocni, první zářijový víkend tam Klub orientačního běhu Choceň pořádal 5. a 6. závod Žebříčku B-Čechy.

Číst dál...

Jesenický maraton 2019

V sobotu 18.8.2019 se běžel již jedenáctý ročník Jesenického maratonu a tradičně s účastí orientačních běžců z Chocně.

Číst dál...

Slovak karst cup 2019

Plešivecká planina byla dějištěm tradičních vícedenních závodů Slovak Karst Cup ve Slovenském krasu. Krasové terény jsou typické množstvím větších i menších závrtů a listnatým průběžným lesem nebo naopak otevřenými oblastmi s nepříjemnými hustníky.

Číst dál...

TOP 10 pro Tomáše Křivdu z Mistrovství světa juniorů

Na počátku července se konalo v okolí dánského Silkeborgu Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu. Na startu byli závodníci z 41 zemí světa (182 juniorů a 162 juniorek). Velké zastoupení měl oddíl K.O.B. Choceň, když Českou republiku reprezentoval Tomáš Křivda a Polsko Adrianna Biederman, Katarzyna Ciesiolka, Mikolaj Krawczynski a Jakub Kijak. Tito polští závodníci běhají na českých závodech v barvách choceňského oddílu. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Tomáš Křivda hned na úvodním sprintu. Ten byl situován do zástavby rodinných domků na jihu Århusu, kde bylo velmi těžké udržet plynulost běhu. Ve velké konkurenci, v mapově obtížném závodě, si Tomáš doběhl pro 9. místo se ztrátou 13 sekund na medaili. Jednalo se o nejlepší výkon českého juniora na sprintu od roku 2013.

Číst dál...

MČR na krátké trati

V sobotu 22.6. jsme se vydali do nádherného lesa u Markušovic. O terénu dobře vypovídají už jen samotné názvy map: Čížkovy kameny, Horní panská a v neděli ještě Kozí kameny. V překladu lesy plné kamenů, kamínků, vrstevnic, zelených pasáží, klacků a dalších kamenů. Na krátkou prostě paráda.

Číst dál...

Štafetový víkend v Šumperku

Český pohár štafet pokračoval dvěma závody v Jeseníkách, sprint se běžel v historickém centru Šumperka.

Číst dál...

Choceň poprvé na Tiomile

Choceňský klub orientačního běhu se letos poprvé ve své historii zúčastnil nejslavnějších a největších štafetových závodů ve světě orientačního běhu.

Číst dál...

Republikové závody v pískovcích

Místem konání dvou závodů Českého poháru, žebříčku A a žebříčku B-Čechy byly lesy kolem Selské rokle severozápadně od Doks.

Číst dál...

Východočeský dvojzávod

V sobotu 6.dubna jsme si užili hned dva závody Východočeského poháru. Dopoledne to byla krátká trať v Dřevěnicích za krásného jarního počasí a odpoledne, kdy se trochu ochladilo, sprint v Hořicích pořádaný jako oblastní mistrovství.

Číst dál...

CEYOC - Středoevropský pohár dorostu 2019

Po třech letech se CEYOC vrátil do České republiky, kde byl také založen. Jedná se o utkání dorosteneckých družstev států střední Evropy. Letos své týmy vyslalo šest  zemí. Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Česká republika ve čtyřech kategoriích. Mladší dorost (D,H 16) a starší (D,H 18).

Číst dál...

Premiérové vítězství

2.kolo Východočeského poháru pořádal v sobotu 30.března oddíl z Rychnova nad Kněžnou. Pěkné centrum poskytla louka u myslivecké chaty v Byzhradci. Za krásného počasí jsme běželi klasickou trať v rychlém a rovinatém terénu s hustou sítí cest a vodotečí na mapách Komorna a Vykácený.

Číst dál...

Jarní pohár

O víkendu 22.-24.března se pod taktovkou pořadatelů z OK 99 Hradec Králové odehrál 23.ročník Jarního poháru. V rovinatých hradeckých lesích se postupně běžel noční závod, štafety a klasika a to vše za hojné a úspěšné účasti našich závodníků.

Číst dál...

Rekapitulace sezony 2018

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství světa juniorů, Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích.

Číst dál...

„Veranda“ již po šestadvacáté

Vždy první prosincovou neděli se na Velké Verandě u Chocně sejdou běžci a poměří svoji aktuální výkonnost na velmi náročné trati, která je pro všechny kategorie stejná. Měří 4300 metrů a vede převážně po lesních pěšinách a cestách a závodníci na ni překonávají značné převýšení. Tradičního závodu, který je každoročně uspořádán orientačními běžci z K.O.B Choceň, se letos zúčastnilo více jak 400 závodníků.

Číst dál...

Podzimní soustředění

Od čtvrtka 15.11. až do neděle proběhlo v Teplicích nad Metují - Lachově oddílové soustředění. Martin Křivda zajistil skvělý Penzion Kačeří, kde jsme našli vše potřebné. Až na trochu zimy nám přálo i slunečné počasí a hlavně jsme si užívali krásné skalnaté terény.

Číst dál...

Horský orientační běh 2018

Jako obvykle na startu nového tréninkového roku, tak i letos se konalo pod hlavičkou České Asociace Rogainingu Mistrovství ČR v horském orienťáku, zkráceně HROB. Na rozdíl od běžných orienťáků se soutěží ve dvojicích a k dispozici mají méně podrobnou mapu, blíž podobnou turistické. Leotšní ročník dostal na starost tým okolo Tomáše Udržala a vzhledem k centu závodu umístěnému do Herlíkovic, nedaleko od samotného srdce Krkonoš, byla očekávání velmi vysoká.

Číst dál...

Pořádali jsme 17. kolo Východočeského poháru

Předposlední kolo podzimní části Východočeského poháru v orientačním běhu pořádal Klub orientačního běhu Choceň v Prochodech u Chocně. I přes nepříznivé počasí se na start závodu postavilo více než osm stovek závodníků a většina z nich si organizaci závodu pochvalovala.

Číst dál...

Rodinné štafety 2018

Již 26.ročník rodinných štafet uspořádali Kipli a Karlos v neděli 21.října v Korytech u Kostelecké Lhoty. Běželo se v rovinatém a dobře průběžném terénu s hustou sítí cest za příjemného podzimního počasí. Mapovým překvapením pro 3.úsek byla vyříznutá část mapy, kam byla zkopírovaná jiná část mapy.

Číst dál...

Skvělé desáté místo mužské štafety K.O.B. Choceň na republikovém mistrovství

Hlavní část OB sezóny byla zakončena dvojicí mistrovských závodů, ve kterých se členům našeho oddílu opět dařilo.

Číst dál...

První body do SP pro Tomáše Křivdu

Poprvé na Světovém poháru, poprvé mezi muži, poprvé mezi světovou elitou orientačního běhu. To vše zažil choceňský orientační běžec Tomáš Křivda na začátku října v České republice.

Číst dál...

Back to Top