Východočeský pohár podruhé

V sobotu 7.dubna jsme se za krásného jarního počasí vypravili do Zdobína, kde hradecká Slavie pořádala závody na krátké trati. Běhalo se na mapách Miletínské Lázně a Čeperka v krásném podhorském lese se skalkami, kameny a vysokým borůvčím.

Číst dál...

Poslední výchoďák

Podzimní sezona Východočeského poháru skončila 17.kolem v sobotu 4.listopadu za pořádání hradecké Slavie. Běžela se krátká trať v rovinatém hradeckém lese se spoustou komunikací na mapě Koliba. Závodu se účastnila dvacítka našich členů a ve svých kategoriích zvítězili Lenka Křivdová a Jirka Švadlena. V hlavní mužské kategorii zaběhl Vojta Grundman 10. nejlepší čas. Dařilo se i dětem v kategoriích D, když Standa Marhold skončil druhý a Iva Barcalová třetí. Žactvo v tomto posledním kole získalo nejvíce bodů a polepšilo si tak na celkové 12.místo ve Východočeském poháru.

Závody Východočeského poháru v Prochodech

V sobotu 21. října uspořádal  K.O.B. Choceň 15. kolo Východočeského poháru v orientačním běhu. Pořadatelé pozvali závodníky do Prochod u Újezda u Chocně, kde pro ně díky vstřícnosti obyvatelů obce připravili skvělé zázemí na louce u rybníku Svatba. Závody doprovázelo pěkné podzimní počasí, a tak se na tratě, které byly postaveny na zbrusu nové mapě, vydalo téměř 900 závodníků. V závodě na krátké trati v hlavní kategorii mužů a žen zvítězil hradecký Daniel Vandas a Róza Vejražková z Jičína. Více o závodě najdete zde.

Mlhavé závody

V neděli 15.října jsme jeli do Martinic v Krkonoších, kde u rybníka Zákřežník pořádali závody členové oddílu z Jilemnice. Ranní mlhu časem slunce rozptýlilo a zkrácenou klasickou trať na mapě Javorek 2017 jsme si užili.

Číst dál...

13.kolo VčP

Další kolo Východočeského poháru se konalo v sobotu 14.října 13 km od Chocně v Kostelecké Lhotě. Blízkost závodu zapříčinila, že se na krátkou trať na mapě Mírov 2017 vydalo 43 choceňských běžců a v členitém terénu s malým převýšením se jim dařilo.

Číst dál...

Náchodský VčP

V sobotu 7.října jsme se ve velmi početně omezené skupince vydali na 12.kolo Východočeského poháru do obce Hlavňov nedaleko Police nad Metují.

Číst dál...

Výchoďák v Krkonoších

Podzimní část Východočeského poháru (11.kolo) začala v sobotu 30.září na Benecku. Pořadatelé z Vrchlabí nás po roce pozvali na mapu Rozhledna Žalý, kde jsme běželi krátkou trať.

Číst dál...

10. kolo VčP

Poslední kolo jarní části Východočeského poháru proběhlo 24.června v Lánech poblíž Lázní Bělohrad. Pořadatelé z Nové Paky připravili zkrácenou trať na mapě VALDOV v mírně kopcovitém terénu s hustníky, cestami a různými terénními tvary.

Číst dál...

Oblastní mistrovství na klasice

Po několikatýdenní pauze pokračoval Východočeský pohár 9.kolem v sobotu 27.května. Pořadatelé z Lokomotivy Trutnov připravili centrum na hřišti u ZŠ Mládežnická v Trutnově a klasickou trať jsme běželi na mapě Zámecký vrch.

Číst dál...

Oblastní mistrovství na krátké trati

Ve sváteční pondělí 8.května se v Jánských Lázních konalo Mistrovství Východočeské oblasti na krátké trati (zároveň 8.kolo VčP). Pořadatelé z Dobrušky připravili na mapě Černá hora zajímavý závod se dvěma různými starty a centrem u spodní stanice lanovky.

Číst dál...

Ústecký sprint

V sobotu 22. dubna se většina závodníků přesunula z dopoledního závodu u Letohradu do Ústí nad Orlicí, kde místní oddíl uspořádal další kolo Východočeského poháru ve sprintové disciplíně orientačního běhu. Kromě bodů do žebříčku Východočeské oblasti se zároveň jednalo i Oblastní mistrovství a pro některé možnost vyběhnutí si postupového místa na Mistrovství ČR ve sprintu, které se bude konat první květnovou neděli v Brně.

Číst dál...

6.kolo Východočeského poháru

Za deštivého a chladného rána jsme se v sobotu 22.dubna vydali do Mistrovic za Letohradem. Na krátkou trať na mapě Jablonský les nás pozvali žamberečtí pořadatelé, některým se ovšem mapa nelíbila.

Číst dál...

Výchoďák u Kopidlna

V sobotu 8.dubna jsme brzo ráno vyjeli do Kamenského Dvora u Kopidlna na 5.kolo Východočeského poháru. Pořadatelé ze Studence připravili klasickou trať na mapě Plůtek na místě, kde se dosud neběhalo.

Číst dál...

Východočeský dvojzávod

Na apríla 1.dubna jsme se vydali na 3. a 4.kolo Východočeského poháru. Nejdříve jsme ve Slatině nad Zdobnicí běhali krátkou trať na mapě U sv.Anny, kterou připravili pořadatelé z Rychnova nad Kněžnou. Za krásného a slunečného, i když větrného, počasí jsme si závody užili. V části prostoru byla stráň, v části mírně zvlněný les, pozůstatky dávné těžby, prohlubně, kameny a porostové detaily.

Číst dál...

Závody u Pardubic

Na 2.kolo Východočeského poháru jsme vyrazili 25.března k Pardubicím do Veské. Krátkou trať v rovinatém terénu s řadou porostových detailů a hustou sítí cest připravili pořadatelé na mapě Veská. Za slunečného počasí se závodů zúčastnilo 28 členů našeho oddílu.

Číst dál...

Podzimní část Východočeského poháru

11.kolo Křížovky - Podžalý
Hned 3.září připravili pořadatelé z Vrchlabí závody na jižním svahu kopce Přední Žalý v Krkonoších. Na mapě Rozhledna Žalý se běžela klasickáká trať v náročném horském terénu. Blízký poprázdninový termín nesvědčil naší účasti, někteří si ještě prázdniny prodloužili, a tak čest našeho oddílu hájili pouze Korbelovi.

Číst dál...

VčP v Holovousech

10.kolem Východočeského poháru skončila jeho jarní část v dobotu 11.června. Pořadatelé z Hořic připravili klasickou trať s centrem na hřišti v obci Holovousy. Běhalo se za pěkného počasí na mapě Hořický Chlum 1 s pestrým terénem, zalesněný hřbet nabízel dobře průběžný les i hustníky, cesty a kameny.

Číst dál...

Závody v Odolově

9.kolem pokračoval v sobotu 28.května Východočeský pohár v Odolově u Malých Svatoňovic. Pořadatelé z Náchoda připravili centrum na louce vedle obce a v lese klasickou trať na mapě Švédský vrch. Za velmi teplého a slunečného počasí byly tratě fyzicky náročné, protože v terénu se střídaly kopce s hlubokými údolími. Většinou dobře průběžný les občas narušil hustník, k využití se nabízelo dost cest a k orientaci přispělo i velké množství bunkrů.

Číst dál...

Mistrovství oblasti na klasické trati

Pardubický oddíl připravil na sobotu 21.května Oblastní mistrovství a veteraniádu na klasické trati (a zároveň 8.kolo VčP) s centrem na hřišti ve Ctětíně. Běželo se na mapě Vranov 16 v mírně zvlněném lese s mnoha vodotečemi a hustníky, někde byl les pěkně průběžný, jinde s těžkou podložkou (kameny, pokácené stromky).

Číst dál...

Východočeský pohár pokračoval v Janovičkách

V sobotu 7. května zavítal kolotoč závodů Východočeského poháru do malebné krajiny broumovského výběžku - do Janoviček. Panenská příroda, krásné počasí a dobrá organizace pořadatelů z malého broumovského oddílu - to vše bylo kladem sobotního závodu.

Číst dál...

Back to Top