Jesenický maraton

Devátý ročník Jesenického maratonu se běžel 19. srpna a opět s účastí choceňských orientačních běžců.

Číst dál...

Běh Mladkov - Suchý vrch

Závod zařazený do Českého poháru v běhu do vrchu se v sobotu 24. června běžel již po dvaatřicáté.

Číst dál...

Jesenická stovka

Více než dvě stovky ultramaratonců se v pátek 5. 5. postavilo na start již tradičního vytrvalostního závodu - Jesenické stovky.

Číst dál...

Lysá hora 24 hodin

21. a 22. ledna proběhl šestý ročník extrémního horského závodu LH24.

Číst dál...

Drsný běh okolo Potštejna 2016

Třetí ročník podzimního terénního krosu s názvem Drsný běh okolo hradu Potštejn přilákal v sobotu 12. listopadu do centra závodu - řemeslného pivovaru Clock - téměř stovku závodníků. Závěrečná část náročné tratě byla mírně upravena z důvodu bezpečnosti závodníků v sebězích, ve vrcholových partiích ležely zbytky sněhu a trať byla mírně umrzlá. Pro vítězství si s přehledem doběhl Jáchym Kovář v čase 30:38. Ondra, jako nejlepší choceňák, cíloval celkově 16. v čase 37:40, Roman P. s časem 41:38 získal 5. místo ve své kategorii a Fanda Sládek měl čas v cíli 40:55.

Drážďanský maraton

Po dvou letech se zástupci choceňského klubu orientačního běhu opět vypravili do Drážďan zdolat maratonskou a půlmaratonskou trať. Počasí 23. října bylo ráno poněkud chladnější a zamračené, to ale nezabránilo Michalovi zaběhnout půlmaraton ve skvělém čase a osobním rekordu 1:23:42. Roman se na start této trati postavil poprvé a vedl si velice slušně, o čemž svědčí jeho čas 1:37:42. Na Ondru se v závěrečné části maratonu usmálo i sluníčko, on ale neměl důvod k úsměvům - na trati se trápil přes tři a půl hodiny, čímž stanovil svůj dosud nejhorší čas.

Konec léta patří již tradičně Jesenickému maratonu a půlmaratonu. I letošního ročníku se zúčastnila trojice choceňských závodníků a ostudu našemu oddílu rozhodně neudělala.

Číst dál...

Olympiáda a orientační běh

V době olympiády se prolnuly dvě akce, kterých se zúčastnili členové našeho oddílu. Pro dorostence bylo připraveno soustředění Letní akademie OB Rio-Lipno a Český olympijský výbor pořádal olympijské parky na Lipně, v Pardubicích a v Ostravě, jejichž součástí byla prezentace orientačního běhu.

Číst dál...

Kilpi trail runing cup 2016

Třetím kolem seriálu Kilpi trail runing cupu 2016 byl běh okolo Dolní Moravy na 30 kilometrů s převýšením 900 metrů. Mezi dvěstěpadesáti závodníky byl i choceňský orientační běžek Ondřej Pešek, který doběhl v celkovém pořadí na pěkném 14. místě, ve své veteránské kategorii skončil dokonce sedmý. Pro vítězství si suveréním způsobem doběhl Robert Krupička v novém traťovém rekordu.

Číst dál...

Více než 100 kilometrů cestami a pěšinami, horským a podhorským terénem, za hvězdné noci, chladného rána i parného dne, po hlavním hřebeni Hrubého Jeseníku se zbytky sněhu a k tomu více než čtyři tisíce metrů převýšení, to byly parametry extrémního závodu se startem a cílem v Šumperku - Jesenické stovky.

Číst dál...

Pardubický vinařský půlmaraton

V sobotu 16.dubna 2016 se na start svého prvního půlmaratonu postavila Daniela Pěluchová. Poblíž pardubické třídy Míru spolu s ní vystartovalo téměř 1500 běžců. Běželi se dvě 10ti kilometrová kola v rovinaté východní a severní části Pardubic za baječné atmosféry diváků.

Číst dál...

Drsný běh v Potštejně

Druhý ročník Drsného běhu okolo hradu Potštejna se konal v sobotu 14. listopadu opět s centerem v pivovaru Clock. Na 7,8 kilometrů dlouhou trať s převýšením 335 metrů se dostavilo 60 běžců a choceňské dresy byly hodně vidět. Celkovým vítězem se stal Tomáš (35:36), Michal, Ondra a Pavel se srovnali na pátém až sedmém místě. Pavel navíc vyhrál veterány B a Roman P. zvítězil ve veteránech C. Výborné sobotní poledne bylo korunováno degustací pivních specialit z místního pivovárku.

Mistrovství ČR v duatlonu

V sobotu 19. září se konal již 25. ročník žamberského duatlonu, který je zároveň vypsán jako Mistrovství republiky v této disciplíně. Na závodníky čekala trať o parametrech 5 km běh, 20 km kolo a 3 km běh. Běžecká část se odehrávala v prostoru zámeckého parku. Cyklistická část vedla z Žamberka přes Lukavici do Letohradu a Písečné, kde byla obrátka a stejnou cestou zpět. Celkové převýšení závodu činilo skoro 400 m.

Číst dál...

Krušnoton 2015

Na nejteplejší den roku sobotu 8.srpna připravili Tepličtí pořadatelé 6. ročník oblíbeného cyklomaratonu Krušnoton. V rámci rozšiřování cyklistického kalendáře se tohoto podniku zúčastnil i elitní výběr K.O.B. Choceň ve složení Honza, Michal a Pavel (pro zmatení soupeřů v netýmových dresech). Společně s dalšími 300 cyklisty nás čekala trasa dlouhá 110 km s převýšením 1500 metrů (společně se střední a dlouhou trasou to znamenalo téměř 600 závodníků.

Číst dál...

O prvním květnovém víkendu se konal třetí (druhý oficiální) ročník ultratrailového běhu Jesenická stovka. Do páteční noci se vydali dvě stovky borců, bláznů a hazardérů se zdravím, na které čekala více než stokilometrová trať s převýšením 4000 metrů.

Číst dál...

Šumavský skimaraton 2015

Jubilejní 30. ročník Šumavského skimaratonu proběhl o víkendu 21.-22. února 2015. Ani letos závodníkům počasí nepřálo a trať musela být kvůli nedostatku sněhu pozměněna - díky tomu se poprvé v historii dvakrát stoupalo na Černou horu.

Číst dál...

Kraličák 2014

V sobotu 2. srpna vystartovalo 323 závodníků a závodnic z Dolní Moravy na nejvyšší vrchol Pardubického kraje - na Kralický Sněžník v rámci 15. ročníku tradičního běhu do vrchu. Velice teplé letní počasí přilákalo velké množství běžců, ale na druhou stranu vytvořilo na trati tvrdé podmínky a na cílových časech všech účastníků to bylo znát.

Číst dál...

Amatérský triatlon

První srpnovou sobotu se konal již 14. ročník Amatérského traitlonu v autokempu Konopáč. Navzdory názvu tohoto závodu se ukázalo, že se v žádném případě o závod amatérů nejednalo. Na start se postavilo celkem 46 závodníků včetně pěti žen. Trať se skládala z 750 m plavání, tedy tří okruhů v rybníku Konopáč. Každý z okruhů bylo nutné započít skokem (v jakémkoli stylu) do rybníku.

Číst dál...

Jizerský ultratrail

Jizerský Ultratrail - to je název nového závodu v termínovce ultraběhů. Prvního ročníku, který se konal 19. července, se zúčastnili i členové choceňského klubu OB, Ondra a Michal. Centrum závodu, jeho start a cíl, byly situovány u hájovny Peklo nad Josefovým Dolem.
Trasa závodu měřila 66 km s převýšením přes 2500 m a v teplém letním počasí (teplota nad 30°C) to byly opravdu pekelné parametry. Start závodu byl plánován na 8:00 a limit pro dokončení závodu byl 14 hodin. Z důvodu omezení kapacity závodu se na start závodu postavilo 200 běžců.

Číst dál...

Orlice Cup 2014

V sobotu 26.4.2014 se uskutečnil první ročník extrémního závodu tříčlenných štafet Orlice Cup. Centrum závodu bylo umístěno na baseballovém stadionu v Chocni. Jako první se na trať vydali bězci (trať dlouhá 13,5 km a převýšením 300 m byla vedena po lesních cestách a pěšinách mezi Chocní, Sruby a Darebnicemi), druhý úsek patřil bajkerům (třicetikilometrová trať s převýšením 450 m z části kopírovala běžeckou trasu a zavedla závodníky hluboko do choceňských lesů), poslední úsek byl vodácký (od betoňáku po proudu Tiché Orlice až k otočce pod darebnickým mostem a zpět).