Zimní nuda v Brně

Ačkoliv podzimní sezóna Východočeského poháru již dávno skončila a do Jarního poháru zbývá ještě mnoho týdnů, stále je co dělat a kde běhat. Doma ve Východních Čechách máme seriál zvaný Zimní hradubická liga a v Brně zase existuje Brněnská zimní liga, a kromě ní i několik dalších samostatných akcí. A na některých z těchto brněnských zimních o-akcích měl své zastoupení i choceňský orienťák.

Číst dál...

Rodinné štafety 2017

Jubilejní 25.ročník rodinných štafet připravili Kipli a Karlos se svými pomocníky 22.října. Jako centrum posloužilo fotbalové hřiště v obci Vrbatův Kostelec a závodním prostorem byl les západně od silnice na Chacholice, kterým prochází hluboké údolí říčky Žejbro a vlaková trať.

Číst dál...

Akademický punk na Suchdole

Ve dnech 20. a 21. června se ve čtvrti Hnojník (Praha-Suchdol) konaly prestižní závody s punkovou příchutí o tituly nejlepšího OB akademika ČR.

Číst dál...

Dny orientace v Chocni

Klub orientačního běhu Choceň uspořádal v rámci oslav 790 let od první písemné zmínky o Chocni veřejný závod. Dvě tratě, kratší a delší byly postaveny v centru města. Stavitel trati Jirka Švadlena využil možností města, jehož sloganem je „zeleň ve městě, město v zeleni“. Tím se stal závod nejen pestřejším, ale především bezpečnějším zejména pro děti.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2017

Ve středu 7.června pořádal klub SK Prostějov republikové finále v Čechách pod Kosířem, malé obci nedaleko Olomouce. Pěkné tratě na mapě Velký Kosíř 2017 vedly kopcovitým terénem se smíšeným a porostově pestrým lesem, v části byl svah s listnatým lesem, občas skalky, někde vysoká tráva. Ke konci se běželo v zámeckém parku, kde bylo i shromaždiště. Postavit tratě tak, aby se orienťáci nenudili a nováčci neztratili, je náročné, tentokráte se to staviteli Petru Hynkovi povedlo.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu jsme jeli ve středu 10.května lehce napnutí, protože pořadatelé závod připravili na novém místě. Pěkné zázemí jsme měli ve skautském centru Vinice a běželo se na mapě Vinice-cvičák v měřítku 1:5000.

Číst dál...

Sezóna 2017 zahájena

Druhou březnovou sobotu byla tradičním závodem Jarní skály na Turnovsku za přítomnost téměř tisícovky natěšených orienťáků zahájena nová sezóna orientačního běhu pro rok 2017.

Číst dál...

Horský orientační běh

První víkend v listopadu se konalo ojedinělé Mistrovství České republiky v horském orientačním běhu, zkráceně HROB.Místo konání se během posledního roku měnilo, ale naše čtveřice se vydala do Krušných hor, do lyžařského střediska Klíny v nadmořské výšce kolem 800 metrů. Zmapováno bylo okolí Klínů až do 950 m. n. m.v měřítku 1:25 000, bez klasických orienťáckých detailů – les bílou, louky žluté a cesty, někdy dokonce průseky, sem tam nějaká vodoteč či rybníček.

Číst dál...

Rodinné štafety

V Bělči nad Orlicí v areálu tábora J.A.Komenského proběhl 23.října již 24.ročník rodinných štafet. Tratě v rovinatém hradubickém terénu zpestřil Bělečský potok se svými meandry a mapové překvapení.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2016

Studenti Gymnázia ve Vysokém Mýtě se ve středu 8.června zúčastnili závodu v orientačním běhu v Praze Bohnicích. Začátek tratí v neobvyklém měřítku 1:5000 vedl Čimickým údolím s různým porostem a skalkami. Přes farmu s koňmi se běžci dostali do rozlehlého parku Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s členitým terénem, cestami a roztroušenými pavilony.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 25.května jsme se vydali do Pardubic na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Tentokrát připadla řada na Dubinu s centrem na hřišti místní školy, a tak se běželo na mapě Studánka s rovinatým a zarostlým terénem s cestami a pěšinami. Orientačně jednodušší tratě potrápily hlavně naše mladší závodníky, ale díky příjemnému počasí a výborným výsledkům se akce vydařila.

Číst dál...

Rodinné štafety

23.ročník rodinných štafet pořádali Kipli a Karlos v neděli 18.října na Milovech v areálu rekreačního střediska Gaudeamus. Ve zmapovaném okolí se běhalo v kopcovitém vysočinském terénu, převážně dobře průběžném. 1. a 3.úseky se podívaly do prudších kamenitých svahů i k nejvyšším skalám, 2.úseky se pohybovaly spíše v rovině.

Číst dál...

USIC orienteering 2015

Šestý USIC (Union Sportive Internationale des Cheminots) v orientačním běhu 2015 se konal v Ústí nad Labem od 24. do 28. srpna. Díky dubnovým kvalifikačním závodům (sprint v Sosnové, middle v Kytlici) jsem se mohla této železničářské akce zúčastnit (možnost startu rodinným příslušníkům od 16 do 21 let). Náš tým složen ze dvou W21, jedné W45, čtyřech M21, třech M45, trenéra a kouče byl ubytován v hotelu Bohemia. Krom luxusního jídla, ne tak pohodlným pokojům a výletů na Tiské stěny a na Větruši jsme i běhali:

Číst dál...

Jesenický maraton 2015

Po roce se vrátila trojice choceňských orienťáků - Michal, Roman a Ondra - na Skřítek v Jeseníkách, kde bylo centrum Jesenického maratonu. Podmínky byly ideální (absolutně suchá trať, teplota kolem 15 stupňů, bezvětří, pouze v jednu chvíli se více ochladilo a přišla drobná přeháňka) a tak nic nebránilo v cestě za zlepšením loňských časů.

Číst dál...

Mistrovství Evropy dorostu s choceňskou účastí

V rumunské Kluži se za účasti choceňského mladšího dorostence Tomáše Křivdy koná od pátku 26. do neděle 28. června mladežnické Mistrovství Evropy 

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běku 2015

Ve středu 10. 6. 2015 se vydalo družstvo vyššího gymnázia do Ostravy na závody v orientačním běhu. Závod se uskutečnil v Komenského sadech, které lemují levý břeh řeky Ostravice. V severní části parku, kde byl start i cíl, je dovolen volný pohyb psů, což budilo jisté obavy. Psi ovšem byli natolik vystrašeni nezvyklým ruchem a množstvím běžců, že nikam neběhali a nikoho neprohnali.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 13.května jsme se po roce vydali do Pardubic na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Běhalo se na mapě Veská s centrem na hřišti ve Spojilu. Rovinatý a zarostlý terén s cestami známe z předchozích ročníků, takže taktika je jasná - obíhat. Orientačně jednodušší tratě potrápily hlavně naše nejmenší, ale díky slunečnému počasí a výborným výsledkům se akce velmi vydařila. 

Číst dál...

Liga Vysočiny

Malá výprava choceňských orientačních běžců zahájila sezonu účastí na dvojzávodu Ligy Vysočiny. Závody se za chladného počasí konaly na fotbalovém hřišti ve Skutči. Dopoledne bylo na programu Mistrovství Vysočiny na krátké trati. Běželo na mapě Horka v nesouvislých kusech lesa, jež byly plné různých pozůstatků po těžbě kamene, což spolu s bujným podrostem, vytvořilo náročnou běžeckou podložku.

Číst dál...

Jarní pohár

Posledním kolem ZHL je již tradičně Jarní pohár pořádaný oddílem OK 99 z Hradce Králové. Letošní ročník o víkendu 20.-22.března měl nový formát: v pátek se běžela noční zkrácená trať, v sobotu klasická trať a v neděli štafety. Výsledky se sčítaly do týmové soutěže klubů. Vše se odehrálo u bělečského mlýna, náš oddíl se ale účastnil ve velmi omezeném počtu (dorostenci na Slovensku).

Číst dál...

Rodinné štafety

V areálu krásného přírodního koupaliště v Dachovech u Hořic se odhrál letošní 22.ročník rodinných štafet. V neděli 19.října se z Chocně vypravilo pět tříčlenných štafet (kategorie OPEN) a několik dalších fanoušků. Tratě pro jednotlivé úseky měly parametry 1. úsek: 5.2 km/20 kontrol, 2. úsek: 2.4 km/10 kontrol, 3. úsek: 7.5 km/25 kontrol. Běhalo se v dobře průběžném kopcovitém terénu s občasnými pruhy pasek a hustníků. 1. a 3.úsek si užily scorelauf v prostoru lomu (4 kontroly), třetí úseky zavítaly i do svahu za říčkou Bystřicí mezi kameny, kde ovšem na mapě chyběly cesty.

Číst dál...

Facebook

Partneři

Autoneum CZChládek a Tintěra PardubiceIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top