Krajský přebor škol v orientačním běhu

Na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu jsme jeli ve středu 10.května lehce napnutí, protože pořadatelé závod připravili na novém místě. Pěkné zázemí jsme měli ve skautském centru Vinice a běželo se na mapě Vinice-cvičák v měřítku 1:5000.

Závod startoval v parku a následoval dlouhý přeběh s několika kontrolami do bývalého vojenského cvičáku Červeňák. Zde byly kontroly ve značně zarostlém terénu (svah, křoví a kopřivy, pěšinky), pak se běželo po pěšině podél Chrudimky zpět do parku a cíle. Ve výsledku to znamenalo orientačně jednoduchý závod pro dobré běžce. Letos jsme se vypravili v komornější sestavě spíše starších účastníků, tedy akce proběhla naprosto hladce. Slunečné počasí, dobrá parta a skvělé výkony vyústily ve velké nadšení všech zúčastněných.

Jediným zástupcem ze ZŠ Mistra Choceňského byl Standa Marhold na 10.místě v kategorii H7. Ostatní reprezentovali Gymnázium Vysoké Mýto. V H9 zaběhl pěkně Matěj Jirout a skončil šestý. O postup šlo v kategorii středních škol, kde děvčata obsadila stupně vítězů v pořadí Jana Semrádová, Verča Chaloupková a Káťa Chaloupková. Štěpánka Shánělová přidala 5.místo. V chlapcích se dařilo Míšovi Švadlenovi na 2.místě, Marek Mlynář byl osmý a Martin Vaněk devátý. V součtu bodů to znamenalo, že GVM v kategorii středních škol vyhrálo před Gymnáziem Dašická. Obě školy postupují do celostátního kola, které se koná 7.června v Čechách pod Kosířem.

 

Facebook

Partneři

Autoneum CZChládek a Tintěra PardubiceIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top