Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 25.května jsme se vydali do Pardubic na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Tentokrát připadla řada na Dubinu s centrem na hřišti místní školy, a tak se běželo na mapě Studánka s rovinatým a zarostlým terénem s cestami a pěšinami. Orientačně jednodušší tratě potrápily hlavně naše mladší závodníky, ale díky příjemnému počasí a výborným výsledkům se akce vydařila.

Naše výprava byla snad nejpočetnější v celé historii, kdy na tyto závody jezdíme, a měli jsme s sebou spoustu nováčků. Osm dětí reprezentovalo ZŠ Mistra Choceňského a třináct Gymnázium Vysoké Mýto.
V D5 obsadily Terezka Prudičová a Verunka Krummerová 9. a 11.místo. V H5 byl Honzík Skalický 12.. V D7 skončily Adélka Tomášová 6., Paty Vanická 10. a Zuzka Skalická 11.. Eliška Hubinková a Žofka Košťálková byly disk. V H7 vyhrál Viktor Grundman za Gymnázium Ústí nad Orlicí, Martin Viktorin doběhl 20., Standa Marhold 23. a Kuba Šimek 25.. V D9 byla Štěpánka Shánělová třetí a Verča Kúkolová 18.. V H9 Míša Švadlena vyhrál a Matěj Jirout byl také 18.. Dohromady v kategorii 9.tříd obsadili 3.místo mezi školami. V DS si naše děvčata zabrala stupně vítězů zcela pro sebe, Verča Chaloupková 1., Jana Semrádová 2. a Káťa Chaloupková 3.. V HS byl Láďa Semrád hodnocen jako 6. a Vláďa Janeba 8. V kategorii středních škol GVM skončilo druhé za Gymnáziem Dašická a obě gymnázia postupují do celostátního kola, které se koná 8.června v Praze Bohnicích.